Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni

2021 Film
7.2 10.0 0.0 24
Pozytywnie oceniony przez krytyków
Bardzo pozytywnie oceniony i uznany przez użytkowników

Simu Liu wciela się w Shang-Chi, który musi zmierzyć się z przeszłością po tym, jak zostaje wciągnięty w sieć tajemniczej organizacji Dziesięciu Pierścieni.

 • Recenzje krytyków

 • Recenzje użytkowników

  • Shang-Chi zaskakuje-Duży plus za język,dzięki temu zabiegowi czułem się jakbym oglądał stary dobry film z dalekiego wschodu.Cretton pięknie oddał ducha tamtej kultury.Choreografie scen walk robią piorunujące wrażenie.Narracyjnie jest tu genialnie-akcja pędzi jak szalona,nie ma chwili nudy czy też zbytniego patosu,komediowe wstawki nie wybijają.Liu w głównej roli odnajduję się rewelacyjnie,prawie szyta na miarę.Owszem trzeci akt filmu trochę siada,ale broni się całością.4 faza rozkręca się.

  • wprowadzenie bohaterów i scena bójki w autobusie robią wrażenie, ale im dalej w film tym więcej drzew - szczególnie w scenie samochodowej

  • Mimo że formuła MCU czasami ciąży na tym filmie (głównie w trzecim akcie), to wciąż mamy do czynienia z naprawdę solidnym filmem ze sprawnie poprowadzonymi i nakręconymi scenami walk oraz przyzwoicie napisanymi bohaterami. Antagonista tej produkcji również wypada dobrze.

  • Takiej ekranizacji Jade Empire oczekiwałem! Mam wrażenie, że główny wątek był trochę… przypadkowy, ale już pojedyncze story arki nawet poruszające. Żarty w większości żałośnie nieśmieszne, ale przynajmniej nie żenujące, sceny walki lepsze niż się spodziewałem. Szkoda, że na koniec zapomniano o Mandarynie i Morrisie, bo Ben Kingsley to najlepsza część filmu.

  • Gdy Mulan i Mortal Kombat przynoszą rozczarowanie, Shang-Chi z nawiązką to rekompensuje i dostarcza bardzo dobrej zabawy światem dalekiego wschodu. Są świetnie nakręcone i choreograficznie przemyślane walki, magiczne legendy z pompatycznymi momentami, które – o dziwo – naturalnie zazębia się z marvelowskim humorem. Przygoda tym bardziej udana, bo od bohaterów chce się więcej i czeka na kolejne produkcje.

  • Przyjemny popcorniak od Marvela, ale tym razem z wyjątkowym sosem, który sprawia, że smakuje jak nowy. Pomimo problemów pod koniec, bawiłem się bardzo dobrze.

  • Bardzo przyjemny film, gdzie typowe kino akcji jest sprawnie wymieszane z różnymi motywami z azjatyckich filmów i kultury. Sprawne również scenariuszowo. Oraz złol, który ma więcej niż jeden wymiar (de facto jest nawet ciekawszy od głównego bohatera).