Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.
  • Ostatnia aktywność: 24 stycznia
  • Dodany: 8 lutego 2018
  • To serial, który mógł być wielki. I choć tak się nie stało, nadal stanowi dobrą propozycję na miły wieczór. Być może, jeśli dostanie zamówienie na kolejny sezon i zyska więcej czasu, naprawdę uda mu się stać bardzo znaczącą pozycją mówiącą o ważnych problemach - nie tylko tych dotyczących świata akademickiego. Potencjał do tego jest ogromny, szczególnie z Sandrą Oh i Jayem Duplassem w obsadzie.

    Więcej
  • Prawdopodobnie nie jest najlepszą medyczną dramą, jaka istnieje, ale poruszana tematyka i świetna kreacja Freddiego Highmore'a sprawiają, że warto poświęcić mu swój czas.

    Więcej
  • Choć "Łasuch" wykorzystuje tropy tak dobrze znane z innych pozycji kina przedstawiającego różne wizje postapokaliptycznej rzeczywistości, wnosi do gatunku powiew świeżości dzięki dziecięcej perspektywie.

    Więcej
  • Audiowizualna produkcja wciągająca od pierwszego odcinka i niechcąca puścić. Doprawdy intrygująca i interesująca fabuła przedstawia historię poniekąd kompletną. W połączeniu z kolejnymi sezonami może stanowić świetną antologię. Niebywałą zaletą serialu jest ciekawa forma, zmuszająca widza do samodzielnego użycia wyobraźnia, a równocześnie kolorowe wizualizacje doskonale oddają charakter kolejnych rozmów.

    Więcej
  • Nie jest biografią "skrojoną na miarę" - to dość typowa pozycja tego gatunku. Jest to serial udany, ale bez większych fajerwerków. Choć od strony fabularnej lepiej wypadają w nim kwestie aktorskie i wizualne, należy zauważyć, że dużą wartością dodaną jest brak prób wybielenia bohatera. Zamiast tego twórcy starają się pokazać zarówno jego dobre, jak i złe strony. Dzięki zamknięciu w zaledwie pięciu odcinkach czas płynie szybko, a historia nie zdąży znudzić.

    Więcej
  • Pierwszy sezon Niezwyciężonego to naprawdę bardzo pozytywne zaskoczenie. Ta przepełniona krwią opowieść dla dorosłych z pewnością zasługuje na uwagę. Twórcy poradzili sobie wyśmienicie kreując produkcję, która igra z utartymi schematami różnych gatunków, jak i animacji jako takiej. Każdy z odcinków ma jednakowo wysoką jakość i nie ma w nich miejsca na nudę.

    Więcej
  • Pierwszy sezon serialu Cień i kość wywołuje mieszane uczucia. Z jednej strony to kawałek naprawdę dobrej rozrywki, dający nadzieję na to, że kolejne sezony okażą się lepsze. Z drugiej dość mocno jednak czuć zmarnowany potencjał. Po całym hype'ie, który został przed premierą wygenerowany, jestem trochę zawiedziona, bo liczyłam jednak na coś o wiele lepszego i bardziej dopracowanego.

    Więcej
  • Zalety jednak znacznie przewyższają wady, dlatego zdecydowanie warto zapoznać się z tą ośmioodcinkową opowieścią. Pozwoliła one na oddanie hołdu ofiarom - serial zresztą dedykowany jest podróżnikom, którzy nigdy nie wrócili do domu. Ponadto jest po prostu świetnie zrealizowaną, wciągającą historią kryminalną w przepięknych okolicznościach przyrody.

    Więcej
  • Serial niestety wybrał zupełnie inną drogę niż swoja literacka inspiracja. I fakt, że jest tylko luźno inspirowany historią Christiane, nie jest tutaj dobrym usprawiedliwieniem. W ostatecznym rozrachunku coś burzy się wewnątrz odbiorcy, szczególnie jeśli zna książkę oraz zdaje sobie sprawę, że przedstawienie uzależnienia od narkotyków i prostytucji jako czegoś ekscytującego i pożądanego, jest bardzo nie na miejscu. Szczególnie w przypadku produkcji skierowanej do nastoletniego widza.

    Więcej
  • To ciekawa antologia, która powinna przypaść do gustu fanom "Black Mirror". Serial rzuca nowe światło na związki i miłości, jak również może skłaniać do dyskusji na temat relacji międzyludzkich i tego, co my sami zrobilibyśmy w świecie, gdzie nie trzeba jej już szukać, a wystarczy zrobienie jednego testu. Trzeba przyznać, że science fiction prowokujące do takich rozmów jest ciekawą odmianą.

    Więcej
  • W ogólnym rozrachunku na tę chwilę Plemionom Europy daleko do Dark, który poniekąd traktowany jest jako sposób na rozreklamowanie nowego serialu. Stworzony świat jest dość typową wizją postapokaliptycznej rzeczywistości, na tę chwilę niewyróżniającą się niczym szczególnym spośród innych produkcji o podobnej tematyce.

    Więcej
  • Jeśli jeszcze nie mieliście okazji obejrzeć tego serialu, a czujecie, że w waszym życiu przydałaby się dawka radości i pozytywnej energii, koniecznie sięgnijcie po Teda Lasso. Na pewno nie będziecie żałować tej decyzji, bo choć to świetna komedia, daje również do myślenia.

    Więcej
  • Całość jest dość sprawną realizacją i nawet mając pewne wady, jest produkcją ciekawą i wartą obejrzenia, szczególnie dla osób zainteresowanych tematem eksploracji kosmosu.

    Więcej
  • W miarę oglądania staje się komediodramatem, którego bardzo potrzebowaliśmy, ale zupełnie o tym nie wiedzieliśmy. Porusza tematy wcześniej pozostające zupełnie poza zainteresowania twórców, dając wgląd w życie mniejszości, dodatkowo zaangażowanej religijnie, portretując często bardzo dramatyczne wydarzenia, robiąc to jednak z wdziękiem i okraszając sporą dawką humoru. Poza dużą dawką świetnej rozrywki serial przemyca również wątki zmuszające widza do refleksji.

    Więcej
  • Czwarty i ostatni sezon serialu Netflixa Chilling Adventures of Sabrina kontynuuje opowieść o nastoletniej czarownicy, która zmaga się z łączeniem życia w świecie śmiertelników i fantastycznym, ratowaniem świata, ale także mizoginią panującą w jej sabacie oraz trudami dorastania. Ta odsłona historii niestety jest najsłabszą z dotychczasowych.

    Więcej
  • To serial, który się pochłania, ponieważ podobnie jak główna bohaterka, szybko stajemy się bardzo ciekawi, jakie będzie rozwiązanie zagadki. Szczególnie że całe 8 odcinków jest wypakowane intrygami, twistami i zwrotami akcji. Choć nie wszystko jest tutaj idealne, jak choćby wątek Megan, to zdecydowanie warto poświęcić chwilę na tę produkcję i dać się wciągnąć szalonej historii, by choć na chwilę zapomnieć o szarej rzeczywistości.

    Więcej
  • Porywa, i podobnie jak książka, wciąga tak mocno, że ciężko się oderwać.

    Więcej
  • W ostatecznym rozrachunku serial wypada po prostu przeciętnie. Ma swoje dobre momenty, ale równie wiele, o ile nie więcej złych. Losy bohaterów nie są na tyle angażujące, by przykuć widza do ekranu. I choć rzeczywiście jest to pewien powiew świeżości w kontekście produkcji o pandemiach, to jednak brak logiki, irracjonalność działań bohaterów oraz ich pasywno-agresywne zachowania potrafią widza zmęczyć i przytłoczyć.

    Więcej
  • Serial ten sprawdzi się zarówno jako zamknięta historia, jak i dłuższa produkcja, do której ostatni odcinek pozostawia otwartą furkę. Jeśli tak będzie, pozostaje mieć nadzieję, że twórcy wezmą lekcję z błędów popełnionych w pierwszym sezonie i w kolejnych pozwolą bohaterom stanąć bardziej na własnych nogach, co z pewnością przyniesie Krainie Lovecrafta wiele korzyści.

    Więcej
  • Muszę przyznać, że nigdy nie sądziłam, że serial o grze w szachy może być aż tak wciągający. I choć produkcja dąży po dobrze wytyczonych ścieżkach wyznaczonych przez wiele innych filmów biograficznych do oczekiwanego zakończenia bez wielkich fajerwerków, jest niezwykle przyjemną rozrywką, która sprawia, że zaczyna się zupełnie inaczej patrzeć na ten sport.

    Więcej
  • Aktorsko i realizatorsko to produkcja, która wywiera na widzu wielkie wrażenie. Natomiast dzięki swojej formie i zamkniętej formule, serial daje niezwykle szerokie pole do możliwych interpretacji, jest tutaj ukrytych bardzo wiele aspektów, które do tego zachęcają. Z pewnością jest to pozycja, do której można by wracać wiele razy i za każdym z nich odnajdywać nowe tropy, za którymi można podążać.

    Więcej
  • Drugi sezon The Boys trzyma poziom. To dalej ten sam serial prezentujący nietypowe podejście do superbohaterów, nieobawiający się babrania w bebechach, strojenia bohaterów w litry krwi i nieprzebierający w słowach.

    Więcej
  • To z pewnością typowo eskapistyczny serial, który przynajmniej na chwilę może oderwać widza od trudów codzienności i jesieni za oknem, choć trzeba przyznać, że nie każdemu przypadnie do gustu. Równocześnie nie należy się oszukiwać - niesięgnięcie po tę pozycję raczej nie sprawi, że w naszym filmowym życiu będzie czegoś brakować. To raczej jeden z tych seriali, po które sięgamy, by przez chwilę poczuć się lepiej, ale zapominamy o nim równie szybko, jak je binge-watchujemy.

    Więcej
  • Produkcja science fiction posiada nie tylko cechy typowe dla opowieści tego gatunku, ale również skłania do refleksji na temat religijnego fanatyzmu, granic wojny, degradacji naszej planety, ale również człowieczeństwa i rodzicielstwa.

    Więcej
  • Jest dość nietypowym miniserialem, składa się bowiem z dwóch, właściwie niezależnych od siebie części, rozgrywających się na tej samej tajemniczej wyspie Osea. Poniższa recenzja dotyczy pierwszej z nich - Lata.

    Więcej
  • Ratched raczej nie jest serialem, którego powstania ktokolwiek się spodziewał. Siostra Ratched z uznanego filmu Miloša Formana Lot nad kukułczym gniazdem i książki o tym samym tytule autorstwa Kena Keseya, może i jest postacią kultową, jednak od premiery minęło bardzo wiele lat.

    Więcej
  • Serial z pewnością jest niezwykle ciekawą pozycją, choć raczej dla pełnoletnich widzów - z pewnością nie jest to pozycja do wspólnego oglądania z dziećmi, jak ma to miejsce w przypadku filmów MCU. Prezentuje ciekawą wizję zupełnie nowego świata, wspieraną ciekawymi kreacjami aktorskimi.

    Więcej
  • Choć Des rzeczywiście przenika do kości, nie uświadczymy w nim scen przedstawiających dokonywanych przez niego zbrodni. Serial ten poszedł inną drogą, całą energię kumulując w kreacji Davida Tennanta, który równie dobrze radzi sobie z rolami komediowo-dramatycznymi, co z portretem przerażającego, psychopatycznego mordercy. Des stoi Davidem Tennantem i jest on zdecydowanie najjaśniejszym punktem serialu.

    Więcej
  • Nowemu wcieleniu Sabriny, z pewnością nie brakuje wad oraz niedociągnięć logicznych, jednak sama dawka rozrywki zawarta w fabule jest na tyle intensywna, że bez większego trudu można przymknąć na nie oko. Jeśli dodamy do tego, że "Chilling Adventures of Sabrina" porusza ważne i aktualne tematy na czele z patriarchatem, wykorzystywaniem kobiet przez mężczyzn czy to, w jaki sposób religia zniewala wiernych, wybaczenie niedociągnięć przyjdzie jeszcze łatwiej.

    Więcej
  • Nowemu wcieleniu Sabriny, z pewnością nie brakuje wad oraz niedociągnięć logicznych, jednak sama dawka rozrywki zawarta w fabule jest na tyle intensywna, że bez większego trudu można przymknąć na nie oko. Jeśli dodamy do tego, że "Chilling Adventures of Sabrina" porusza ważne i aktualne tematy na czele z patriarchatem, wykorzystywaniem kobiet przez mężczyzn czy to, w jaki sposób religia zniewala wiernych, wybaczenie niedociągnięć przyjdzie jeszcze łatwiej.

    Więcej
  • Bardzo dobry, w dużej mierze zbudowany na narastającym napięciu i podtrzymywaną z odcinka na odcinek ciekawością, którą tylko podsyca. Ale co jeszcze ważniejsze, serial jest bardzo ważny ze względu na poruszane tematy.

    Więcej
  • Ten serial to naprawdę mieszanka wybuchowa. Z jednej strony mamy opowieść o zombie, krew, szukanie lekarstwa, krwawe smoothies i przekąski w postaci paluszków, a z drugiej historię o rodzinie, o wzlotach i upadkach, problemach wychowawczych i wzajemnej miłości. Co ciekawe, zostało to podane w taki sposób, że nie jest w żaden sposób niestrawne, wręcz przeciwnie, pasuje do siebie jak puzzle.

    Więcej