Aktualizacja serwisu! M.in. audiorecenzje (podcasty). Sprawdź

Chilling Adventures of Sabrina

2018- Serial
7.5 10.0 0.0 6
Bardzo pozytywnie oceniony przez krytyków
6.9
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Nastoletnia Sabrina, w której żyłach płynie krew wiedźm i ludzi, próbuje łączyć życie zwykłej śmiertelniczki z rodzinną tradycją: przynależnością do Kościoła Nocy.

 • 8

  Zdarzyło się kilka potknięć, ale nie mogę się przyczepić do tego, że przez pierwsze parę odcinków poświęca się dużo czasu na nakręcenie intrygi z tytułową bohaterką w centrum. Wynagradzają to ostatnie odcinki i aktorski dynamit, jakim jest Kiernan Shipka.

 • Po ostatnim odcinku nie mogę się doczekać dalszych przygód nieszczęśników z Greendale.

 • 7.5

  Nie jest może serialem na miarę nagrody Emmy, jednak dalej jest to kawał dobrej popkulturowej rozrywki. Może właśnie ta "popkulturowość" jest tutaj wystarczającym powodem, aby zapoczątkować relację z tą nastoletnią czarownicą?

 • 7

  Czy warto obejrzeć? Moim zdaniem, jak najbardziej tak, zwłaszcza jeśli oglądało się poprzednie sezony. Twórcy mieli szereg nowych pomysłów na fabułę, które udolnie wprowadzili, każde zdarzenie pojawia się w konkretnym celu, nic nie dzieje się bez przyczyny.

 • 7

  Sabrina to w końcu serial przede wszystkim przyjemnie się oglądający i bawiący swoimi igraszkami fabularnymi i całym uniwersum, które systematycznie jest poszerzane o nowe rejony.

 • ?

  Nowemu wcieleniu Sabriny, z pewnością nie brakuje wad oraz niedociągnięć logicznych, jednak sama dawka rozrywki zawarta w fabule jest na tyle intensywna, że bez większego trudu można przymknąć na nie oko. Jeśli dodamy do tego, że "Chilling Adventures of Sabrina" porusza ważne i aktualne tematy na czele z patriarchatem, wykorzystywaniem kobiet przez mężczyzn czy to, w jaki sposób religia zniewala wiernych, wybaczenie niedociągnięć przyjdzie jeszcze łatwiej.