Czarna Pantera

2018 Film
7.1 10.0 0.0 79
Pozytywnie oceniony przez krytyków
6.4
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Książę T'Challa przywdziewa kostium Czarnej Pantery po tym, jak jego ojciec - król Wakandy - zostaje podstępnie zamordowany.

Najlepsze recenzje użytkowników

 • 9

  Black Panther imponuję praktycznie wszystkim, czego tu nie ma, cudowna Wakanda, fantastyczna muzyka, klimat afryki ociekający z tego filmu czy połączenie technologii z tradycją w taki sposób że się to ani trochę nie gryzie. Mamy tu 3 świetnie napisane postacie kobiece jak np. Shuri czy jednego z najlepszych antagonistów w MCU jakim jest Killmonger, to co on robi jest naturalne z jego przekonaniami i chociaż z początku może wydawać się dziwne to w dalszym rozrachunku ma sens. Tylko to CGI...

 • 8

  Cieszę się, że nie jest origin story i posiada całkiem dobry komentarz społeczny. Poza tym postacie i warstwa wizualna rządzą.

 • 8

  Jasne, to jest bardzo dobry film, który wyróżnia się wieloma elementami na tle innych produkcji osadzonych w MCU. Jednak czy to "nowa jakość Marvela"? Nie.

 • 5

  Typowy film MCU jakich było już pełno, proszę się zastanowić nad swoimi ocenami.

 • 7

  Kolejny dobry film Marvela. Od jakiegoś czasu nie schodzi poniżej jakiegoś poziomu, zarzuca się nawpychanie poprawności politycznej, ale mi to szczerze nie przeszkadzało, dobra rozrywka, świetnie przedstawiony świat! Gra aktorska również na wysokim poziomie, ale przeszkadzała mi czasem płytkość głównego bohatera i drętwość w niektórych dialogach.