Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Czarna Wdowa

2021 Film
6.6 10.0 0.0 29
Pozytywnie oceniony przez krytyków
6.9
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Natasha Romanoff / Czarna Wdowa, po wydarzeniach z filmu Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów zmuszona jest do walki ze złoczyńcą nazywanym Taskmaster.

 • Recenzje krytyków

  • Marvel nadal udowadnia, że umie robić filmy dla publiczności, które nie nudzą, trzymają sprawdzony poziom i zachęcają do wniknięcia w to bogate uniwersum.

   Więcej
  • Solidny akcyjniak z kilkoma fajnymi momentami i wyrazistymi bohaterami, podkreślający znaczenie żeńskich heroin w tym bogatym uniwersum. Z pewnością zajmie zaszczytne miejsce w tej wieloletniej kinowej sadze i tylko trochę szkoda, że to już łabędzi śpiew Scarlett Johansson w tym uniwersum. Trzeba się nastawić, że idzie nowe.

   Więcej
  • Czy polecę Czarną Wdowę? Owszem. Pomimo wielu wytkniętych w recenzji wad to na filmie bawiłem się całkiem nieźle dzięki solidnemu połączeniu intrygi i dobrze zaprezentowanej akcji oraz przekonującemu aktorstwu.

   Więcej
  • A tak w ogóle to film mi się podobał. Jeżeli trochę psioczę na to i owo, to tylko dlatego, że Czarna Wdowa to jedna z moich ulubionych bohaterek, bardzo lubię Scarlett Johansson w tej roli i marzył mi się doskonały film dla niej

   Więcej
  • To tytuł, który w zależności od waszych oczekiwań, albo okaże się długo oczekiwaną produkcją zapełniającą pewną lukę w świecie Marvela, albo filmem ze średniej półki, o jakim szybko się zapomina.

   Więcej
  • Wydaje się być przedsięwzięciem istotnym dla rozwoju MCU z kilku powodów. Z jednej strony łatwo zaszufladkować obraz i postrzec go jako napędzane korpo-paliwem epitafium dla jednego z klasycznych, systematycznie ignorowanych bohaterów. Z drugiej jednak, gromko proklamowana przez włodarzy studia feministyczna perspektywa zostawiła na filmie Shortland widoczne ślady.

   Więcej
  • Solidna produkcja niedokładająca praktycznie żadnej cegiełki pod wyczekiwaną 4 fazę. Nie myślcie jednak, że jest to zbędny film. Jest to pewnego rodzaju wyłamanie się z tradycyjnego dla Marvela origin story, w którym główny bohater musiał stoczyć walkę z czarnych charakterem o podobnych mocach. Tu na szczęście jest inaczej.

   Więcej
 • Recenzje użytkowników

  • Dwa lata czekania.Czarna wdowa nie jest typowym origin stories-wchodzimy od razu w wydarzenia tuż po Civil War,także nie ma bezsensownego wprowadzenia historii postaci co jest dla mnie dużym plusem-przebłyski są,ale na tyle subtelne,że dodają tylko smaku całej historii.To naprawdę porządne kino akcji-można czepiać się ostatniego aktu,historia osiada a powinna tylko bardziej łapać tempo.I przede wszystkim to dobre uhonorowanie postaci granej przez Johansson.Czyżby teraz czas na jej następczynię?

  • Szkoda, że po naprawdę dobrym pierwszym akcie film musiał mocno spaść jakościowo w drugim po pojawieniu się Red Guardiana i jeszcze bardziej w trzecim, gdy trafiamy do Red Roomu.

  • Mega ładny, wciągający ale czasem ta akcja jakby biegła w miejscu.

  • 7.5 Sprytnie schowali główną bohaterkę między niesamowicie charyzmatycznymi postaciami przez co film nabrał kolorów i sprawił, że będzie chciało się wracać szczególnie do cudownej Florence i Davida Harboura. Ostatnia sekwencja na dużym ekranie robi niesamowite wrażenie, ale szkoda trochę niedopracowanych efektów

  • Ten okropny sztuczny akcent, niewykorzystany potencjał Ursy i biorąc pod uwagę obecność Taskmastera i Wdów liczyłem na lepszą choreografię scen walki. To nadal solidny Marvel, niestety tylko tyle. Ale nadal dużo lepszy film od Kapitan Marvel.

  • Produkcja sprawia wrażenie spóźnionej o parę lat, ale stanowi godne pożegnanie Scarlett Johansson z jej najbardziej znanym filmowym wcieleniem. Niestety, fabuła i realizacja lekko zgrzytają, na pewno nie jest to najlepszy poziom jaki MCU mogło zaoferować widzom. Najlepszy element filmu to wątek dysfunkcyjnej rodzinki i tu wielkie brawa dla drugiego planu, min. Davida Harbour i Florence Pugh- oglądanie ich to czysta przyjemność. Podsumowując, zobaczyć można, ale za wiele się nie spodziewajcie.

  • Bardzo dobry film... dopóki nie pojawia się Red Guardian. Ogólnie widać zmarnowany potencjał, ale to nadal nie jest słaba produkcja.