Serwis w nowej odsłonie. Największa aktualizacja w historii serwisu. Sprawdź
Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Halloween. Finał

2022 Film
DVD 10 dni temu
4.9 10.0 0.0 11
Negatywnie oceniony przez krytyków
5.1
Negatywnie oceniony przez użytkowników

Laurie Strode po raz ostatni staje do walki z wcieleniem zła, Michaelem Myersem. Tylko jedno z nich przeżyje.

 • Recenzje popularnych krytyków

  • Niestety nie wprowadza nic nowego ani też ciekawego do tej serii. Mam wrażenie, że reżysera bardziej ciekawi aspekt społeczny i tego, jak ludzie potrafią być dla siebie większymi potworami niż jakiś gość grasujący z nożem. Znieczulica i złość pochodzące z głębokiej frustracji wydobywa z nas to, co najgorsze.

   Więcej
  • Warto docenić jego wizję, że nie poszedł na łatwiznę i nie zrobił festiwalu krwawej łaźni trwającego przez półtorej godziny. Brawa za inwencję, a także odwagę. Finał może pozostawić odrobinę uczucia niedosytu, ale z własnymi demonami warto walczyć do końca, czyli pozbyć się ich raz na zawsze.

   Więcej
  • W "Halloween. Finał" David Gordon Green z pewnością nie idzie na skróty czy przez bezpiecznie utarte ścieżki i mimo że ma trudne zadanie podsumowania fabuły kultowego slahsera, do którego mitologii na przekroju kilkudziesięciu lat każdy kolejny twórca dorzucał coś od siebie, to wciąż stara się być filmem komentującym aktualnym i dostrojonym do naszych czasów.

   Więcej
  • Jest kolejnym gniotem, choć trochę lepszym od Halloween Zabija. Wiele łączy obie produkcje, począwszy od zmarginalizowania roli Laurie, przez masę głupot, po nudną historię, ale finał trylogii przynajmniej wygląda jak film za miliony dolarów, a nie naprędce sklecona produkcja za marne grosze.

   Więcej
 • Recenzje popularnych użytkowników

  • Przynajmniej nie jest to jeszcze poziom Halloween: Resurrection. Rozumiem, że twórcy chcieli zrobić coś nowego w tej serii, ale nie w taki sposób, jak tutaj.

  • nie ma z kim się identyfikować, próba odejścia od sztampowego horroru mała udana, a i tak nikt nie uwierzy że to finał, recenzja: https://www.wodaiogien.com/single-post/halloween-fina%C5%82-poranieni-ocena-5-10-za-samos%C4%85d

  • Tylko dlatego, że próbujesz zrobić coś nowego, nie znaczy, iż ten pomysł jest dobry. Aż smutno się patrzy jak ta seria dostała tak okropne zakończenie.

  • Fajne to Halloween III: Season of th... znaczy "Halloween Ends". Zagranie na nosie oczekiwaniom + świeże, udane pomysły zgrabnie podsumowujące oraz idealnie pasujące do nowej trylogii, jak i całej serii (Michael jako uosobienie traumy zarażającej kolejne pokolenia mieszkańców Haddonfield) = lubię to.

  • Nie nie i jeszcze raz nie -Michaelu Myersie -odejdź już w zapomnienie, daj się już przejechać tym samochodem, wysadzić w powietrze, zastrzelić czy zadźgać.... ja widz proszę, abyś już nie wstawał i pozwolił innym straszydłom i psychopatom przejąć ekrany. Twa służba dobiegła już nieudanego końca.