Pięciu braci

2020 Film
6.1 10.0 0.0 13
Pozytywnie oceniony przez krytyków
6.2
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Czterej czarnoskórzy weterani wracają do Wietnamu dziesiątki lat po wojnie w poszukiwaniu szczątków swojego dowódcy... i ukrytego złota.

Najlepsze recenzje użytkowników

 • 5

  Lee ciągnie temat rasizmu,tym razem otoczką jest wojna w Wietnamie.Nie chce mówić,że to dzieło złe,jednakże jest przeciągnięte do granic możliwości-na tyle,że seans nie zaciekawia a wręcz dłuży się od pierwszych minut filmu.Co zasługuje na ogromne brawa to sposób w jaki Lee kreuje świat,świetne są zmiany kadrowania i estetyki obrazu,a ostatni akt w którym Lindo praktycznie mówi w naszą stronę to kunszt fantastycznego psychologicznego aktorstwa.Wpycha się Nam tu idee/wizje,nie podoba mi się to.

 • 7

  Nieco zbyt łopatologiczne i za długie, ale potrafi dobrze poruszyć problemy rasowe. Do tego doceniam niezłe kreacje aktorskie i ładne zdjęcia.

 • 4

  Okropna, nieumiejętnie zrobiona papka. Z jednej strony jak to Spike Lee bierze na warsztat poważne problemy czarnoskórych mieszkańców Ameryki, ale z drugiej robi z tego filmu Kac Vegas w Bankoku. Patrzcie był żołnierz ma PTSD hehe, o a teraz stare pryki idą do dżungli, ale wiecie hehe są stare. A teraz przyjedzie biały pseudoTrump hehe. No żenada po prostu. Montaż i reżyseria tego filmu zawalają na całej długości. Zlepek losowych klisz momentami

 • 6

  Nie jest to kino zle ale nachalnosc twórców
  w propagowaniu swoich ideologii staje sie
  frustrujacym i męczącym doświadczeniem
  skutecznie tlumiacym przyjemność oglądania.
  Bylo juz mnóstwo filmów dotykajacych tematyki wojny Wietnamskiej filmy ważne i
  mniej ważne, obraz Spike'a Lee zdaje sie
  jedynie pozornie zgłębiać ten temat wykorzystując go do celów propagandowych.
  Ciężko traktować ten film inaczej jak tylko
  agitke ale jak dla mnie ten glos brzmi trochę
  za glosno