Aktualizacja serwisu! M.in. audiorecenzje (podcasty). Sprawdź

Pięciu braci

2020 Film
6.1 10.0 0.0 7
Pozytywnie oceniony przez krytyków
6.3
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Czterej czarnoskórzy weterani wracają do Wietnamu dziesiątki lat po wojnie w poszukiwaniu szczątków swojego dowódcy... i ukrytego złota.

 • 7

  Nieco zbyt łopatologiczne i za długie, ale potrafi dobrze poruszyć problemy rasowe. Do tego doceniam niezłe kreacje aktorskie i ładne zdjęcia.

 • 8

  Całościowo może nie jest aż tak piękny, jak jego poszczególne elementy, ale i tak super. Afroamerykańskie "Sierra Madre" łączy się z Boormanowskim survivalem i satyrycznym spojrzeniem na wietnamskie klasyki. Świetny montaż, piękne zdjęcia i muzyka jak z kina wojennego lat '70, przenosząca współczesność do przeszłości, dzięki czemu uniwersalny przekaz wybrzmiewa. Spike celował w arcydzieło i go to przerosło, ale i tak dał nowe spojrzenie na wojnę w Wietnamie Dydaktyka jak w "BlacKkKlansman".

 • 4

  Okropna, nieumiejętnie zrobiona papka. Z jednej strony jak to Spike Lee bierze na warsztat poważne problemy czarnoskórych mieszkańców Ameryki, ale z drugiej robi z tego filmu Kac Vegas w Bankoku. Patrzcie był żołnierz ma PTSD hehe, o a teraz stare pryki idą do dżungli, ale wiecie hehe są stare. A teraz przyjedzie biały pseudoTrump hehe. No żenada po prostu. Montaż i reżyseria tego filmu zawalają na całej długości. Zlepek losowych klisz momentami

 • 6

  Nie jest to wybitne, ale za to ciekawe dzieło, z nieoczywistymi rozwiązaniami montażowymi, jednak męczą te proste humorystyczne rozwiązania i upolitycznianie na siłę. Rozumiem zamysł i jest to ważny problem ale trochę źle ugryziony.