Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

X-Men: Mroczna Phoenix

2019 Film
4.8 10.0 0.0 46
Negatywnie oceniony przez krytyków
4.9
Negatywnie oceniony przez użytkowników

Kiedy Jean Gray zostaje uderzona przez tajemniczą kosmiczną siłę, która przemienia ją w kultową Dark Pheonix, X-Men musi się zjednoczyć, aby stawić czoła swojemu najbardziej niszczycielskiemu wrogowi - jednemu z nich.

 • Recenzje krytyków

 • Recenzje użytkowników

  • Nie jest to chyba zwieńczenie pewnego etapu w historii kina z którego moglibyśmy być dumni.Mroczna Phoenix to film bardzo nierówny,momentami schematyczny,dialogowo okropny,nie posiadający żadnej charyzmy-bohaterowi którzy we wcześniejszych filmach byli mocnymi filarami tutaj znikają przez kiepsko skonstruowany scenariusz.Film ten sili się aby być potężnym,ale wychodzi taka papka.Sceny nie zachwycają,nic w sumie nie zachwyca.Ogląda się to nieźle ale to chyba tyle.Oby Marvel mutantów uratował

  • Żadna marka nie zasługuje na tak okropne zakończenie. Tak się nie kończy cyklu, który trwał tyle lat i zdobył taką miłość (nawet jeżeli miał wiele gorszych momentów w swoim życiu). Shame on you Fox.

  • Ja wiem, że ta seria miała swoje poważne wzloty i upadki, ale można było to znacznie lepiej zakończyć. W sumie to nic dziwnego, skoro za kulisami od samego początku po prostu był burdel, a za całość i reżyserię odpowiadał scenarzysta, który rzadko kiedy napisał coś dobrego. Aktorzy robią, co mogą, ale nie ocalą skryptu pełnego beznadziejnych dialogów, głupich bądź bezsensownych scen, momentów, które miały być poważne, ale okazują się być jednak śmieszne oraz urwanych wątków.

  • Powinien angażować emocjonalnie - jak na zakończenie wieloletniej serii przystało - lecz przez to, że w większości nie zależy nam na bohaterach, jest to niemożliwe. Bałagan produkcyjny zdecydowanie nie pomógł - część wątków zmierza do nikąd, sceny poważne wzbudzają raczej niezamierzony uśmiech, od niektórych dialogów aż bolą zęby, a o antagonistach nawet nie warto wspominać. Choć efekt finalny jest zaskakująco i stosunkowo bezbolesny, z kilkoma pozytywami na czele.

  • Taki film pogrzeb, jest niezręcznie, czasem parskniesz śmiechem i jest ci głupio, pod koniec nawet coś tam poczujesz, ale cieszysz się gdy jest już po wszystkim.

  • X-Men: Mroczna Phoenix jest filmem nierównym.Większość dialogów jest napisanych okropnie,sceny akcji są nakręcone strasznie chaotycznie,a główni antagoniści to jedni z najgorszych złych w całej serii.Za to bardzo podobało mi się co twórcy zrobili z postacią Xaviera i Magneto.Aktorstwo stoi na wysokim poziomie.Film cierpi również przez to co z postaciami zrobił Brian Singer w poprzednim filmie o x-men.Podsumowując mimo wielu wad film stanowi całkiem niezłe zamknięcie serii o mutantach.