X-Men: Pierwsza klasa

2011 Film
7.5 10.0 0.0 6
Bardzo pozytywnie oceniony przez krytyków
7.3
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Młodzi Charles Xavier i Erik Lehnsherr gromadzą elitarną drużynę mutantów, znaną jako X-Meni, by zapobiec III wojnie światowej.

Najlepsze recenzje użytkowników

 • 8

  -Tak tu Matthew Vaughn. Kto? FOX dzwoni? Co, co mam zrobić, film o mutantach? Wiarygodni bohaterowie? Ok, jasne. Intrygę wpleść w wydarzenia historyczne? Sure.

 • 8

  Równie dobrze mógłby być to reebot całej serii a nie jedynie prequel do trylogii ale i tak jest na serio świetnie. Lepszy start z marką niż produkcja z 2000 roku, świetna relacja Xaviera i Mangeto, gdzie obydwaj wypadają lepiej od swoich poprzednich wcieleń, świetny klimat, wiarygodni bohaterowie, cameo Wolverina i wplecienie wszystkiego w wojnę światową. Trudno mi tego filmu nie uwielbiać.

 • 8

  Matthew Vaughn rozumie te postacie tak dobrze, że równie dobrze mógłby robić samemu wszystkie filmy z serii X-Men, a do tego stworzył produkcję, która byłaby idealnym rebootem serii, ale nawet jeśli jest jej prequelem to radzi sobie bardzo dobrze w tej kategorii. Są sympatyczne postacie, udany casting oraz dobry setting. Jedna z najlepszych części X-Menów.

 • 7

  To odświeżenie, które ta seria mocno potrzebowała. Świetnie rozpisano relację między Xavierem a Magneto, nowi mutanci prezentują się całkiem nieźle, a całość zrealizowano dobrze (mimo średniego CGI). Jednak kiepscy złoczyńcy, parę bezsensownych decyzji podejmowanych przez bohaterów (dla niektórych to były dla nich ważne) i mocne nieścisłości z poprzednikami (Kinberg dosłownie mówił, że film stanowi spójną część kanonu serii) nie pozwalają mi jednak filmu tak mocno, jak większość fanów to robi.

 • 7

  Świeżutko, fajniutko, przyjemniutko. Tak lekkie i zgrabne wprowadzenie do świata X-Men, że nic, tylko wcinać popcorn i zabierać się za następne części.