Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Mission: Impossible - Dead Reckoning - Part One

2023 Film
Bardzo pozytywnie oceniony i uznany przez krytyków
Bardzo pozytywnie oceniony i uznany przez użytkowników

Ethan Hunt wraz z ekipą IMF trafiają na trop tajnej broni, która w nieodpowiednich rękach może zagrozić losom całego świata.

 • Recenzje krytyków

  • Pierwsza część Dead Reckoning to gorący hit tego lata. Kino angażujące od pierwszej do ostatniej minuty. Zbierające w sobie wszelkie cechy ponadprzeciętnego kina akcji, które przede wszystkim ma zapewnić niezapomnianą rozrywkę. Najnowsza odsłona Mission: Impossible czyni to z nawiązką i zaostrza apetyt przed finałem tej historii.

   Więcej
  • Najlepszy blockbuster lata, w którym w szlachetny sposób łączą się efekty analogowe ze starą dobrą kaskaderką.

   Więcej
  • W Dead Reckoning wszystko począwszy od sekwencji na lotnisku, aż po pościg w Rzymie stanowi spójną całość, która nawet na moment nie potrafi wypuścić widza z objęć.

   Więcej
  • Produkcja punktuje bardzo dobrym wyważeniem pomiędzy humorem a dramatem. Aktorzy dbają o to, aby widzowie nawet przez moment nie odczuli znużenia. Dzieje się tu tak dużo nieprawdopodobnych rzeczy, lecz twórcom jakimś cudem nadal udaje się prezentować szalone sceny akcji, zachowując przy tym pozory realizmu. "Mission: Impossible - Dead Reckoning" to przykład blockbustera, któremu niczego nie brakuje.

   Więcej
  • Jest bardzo dobrze. "Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One" nie zawiedzie zarówno fanów serii, Toma Cruise'a jak i każdego miłośnika solidnych thrillerów oraz wielkich blockbusterów. A to, że film ten powstał ze względnie niewielką ilością CGI, tylko dodatkowo sprawia, że robi on potężne wrażenie.

   Więcej
  • Kawał naprawdę dobrego kina akcji, który jest świetną rozrywką. Szybciej, wyżej, mocniej - tak można śmiało opisać najnowszą odsłonę.

   Więcej
  • Powiela wiele elementów poprzednich odsłon, jednak wciąż jest filmem niezwykle przyjemnym. Ponad dwie i pół godziny bardzo szybko zlatuje, co jest zasługą odpowiedniego balansu między scenami akcji i przerwami na na oddech w postaci głębszych, emocjonalnych rozmów.

   Więcej
 • Recenzje użytkowników

  • Dead Reckoning Part I stylistycznie jest bardzo skromne,może to brzmieć dziwnie(sporo tu przecież scen akcji,praktycznie ani chwili nie ma zastoju fabularnego),ale widać w tym projekcie,że to wstęp do czegoś większego,ważniejszego.Sam aspekt walki z niewidzialnym wrogiem jest bardzo na czasie.To taki też komentarz w sprawie wykorzystywania AI.Bawiłem się świetnie mimo ogromnego metrażu.Są momenty przydługie ale w ostatecznym rozrachunku istotne dla fabuły.I Tom-on jest stworzony do tej roli.

  • Duet Cruise oraz McQuarrie po raz kolejny pokazują jak należy robić porządne kino rozrywkowe i wielu może się od nich uczyć. Muszę przyznać, że ta seria ma ewidentnie coś w sobie. Od 4 części jak wychodzi każda kolejna to jest ona bardziej widowiskowa. Myślałem, że lepiej niż w Fallout już nie może być a tutaj zaskoczenie. Pozytywnie zaskoczyli mnie fabułą i co najważniejsze nie kończy się ona cliffhangerem pomimo rozbicia na dwie części. No i widać, że mało tutaj CGI przez co dużo on zyskuje.

  • Wspaniałe dialogi, mądra fabuła dobrze wykorzystująca temat, rewelacyjnie budowana akcja, kilka niesamowitych sekwencji, romantyczny posmak stylistyki i wiele nawiązań do pierwszej części, ale też jest "Czerwona linia" Lumeta w 2023 roku, tylko tym razem... jest inaczej. Problem to nie problem. Problemem jest zniszczenie problemu, zamiast obrócenie go na swoją stronę. 3h bez oderwania oczu od ekranu, wspaniały film.

  • Tak wiele dobrego, ale niestety też kilka uwag.
   Bawiłem się świetnie, sceny akcji niekiedy wgniatały w fotel, chociaż może nie aż tak jak na Top Gunie, charyzmatyczne postacie i niezłe żarty. Z drugiej strony, fabularnie mnie nie przekonał, dosyć słaby antagonista, nie czułem zagrożenia a fabuła oparta jest jak w większość tego typu filmów - zdobyć klucze, odszukać kamienie etc. Kilka elementów na nie - walka miecz vs kozik, dyskoteka i pojawienie się bytu na ekranie, postać Gabriela.

  • Oglądając "Mission: Impossible 7", poczułem, jak adrenaliną napełniają się moje żyły. Reżyseria i scenariusz McQuarrie'a są znakomite, a Tom Cruise jak zwykle nie zawodzi. Film trzyma w napięciu przez 2 godz. 43 min., a stawka - losy świata - jest monumentalna. Mroczne siły z przeszłości Ethana dodają głębi i dramatyzmu. Daję 8/10, bo choć film jest ekscytujący, brakuje mu odrobinę oryginalności.

  • za dużo, za szybko, za głupio, można się wyspać, wynudzić i na finał emocjonować sceną w pociągu