West Side Story

2021 Film
7.7 10.0 0.0 4
Bardzo pozytywnie oceniony przez krytyków
6.4
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

W tle nowojorskiej wojnie gangów rozwija się miłość dwójki nastolatków.

Najlepsze recenzje użytkowników

 • 8

  Klasyczny w formie, a jednocześnie pełen brawury i estetyki jak ze snu o minionych dniach, czym wbija w fotel, osiąga magię emocjonującego kinowego widowiska.

 • 8.5

  Mija 60 lat,można rzec,że West Side Story straciło na sile i wyrazie wraz z biegiem czasu.Przecież sama historia ewoluowała w wielu już gatunkach filmowych z lepszym bądź gorszym skutkiem.A tymczasem przyszedł Spielberg i pozamiatał,bo tegoroczna wersja to piękny ukłon w stronę starego a zarazem coś nowoczesnego w formie i warstwie wizualnej.Wszystko to co nowe pięknie komponuję się narracyjnie wskrzeszając ducha klasyki a zdjęcia Kamińskiego to wybitnie podkreślają.Piękne to było przeżycie...

 • 4

  Byłem, zobaczyłem, zapomniałem.

 • 8.5

  "Świeża krew "eksploduje i rozrywa ekran swoją energią a opowieść tętni życiem i pulsuje emocjami.Pieknie sfilmowane ,z pasją i sercem wyreżyserowane i zagrane,porywające widowisko.To o wiele lepszy film niż musical ,zachowujący respekt do sławnego klasyka,nie usiłuje go przebijać w epickośći,jednak bardziej pogłębia historię i postacie ( świetny Mike Faist jako Riff; duet Alvarez-De Bose wymiata w scenie"Ameryki"),świetnie pogłębia też kontekst kulturowo- społeczny.Spielberg u szczytu formy !

 • 4

  Bardzo ciężko mi zrozumieć co ludzie widzą dobrego w tym filmie. To remake, który choć ładny, jest zupełnie zbędny, bo nie wnosi niczego świeżego.