Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

(Nie)znajomi

2019 Film
7.3 10.0 0.0 45
Pozytywnie oceniony przez krytyków
7.2
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Grupa przyjaciół postanawia, że do końca kolacji wszystkie rozmowy telefoniczne mają być w trybie głośnomówiącym, a SMS-y odczytywane na głos.

 • Recenzje krytyków

 • Recenzje użytkowników

  • 44 Festiwal Polskich Filmów Fabularnych.Zapewne każdy z Nas ma w sobie tę wątpliwość.Robienie własnej wersji filmu,który w kręgach filmoznawczych stał się już wręcz kultowy.Znając polskie realia-to mogło się nie udać.Ale...jest miłe zaskoczenie.Owszem większość historii to 1:1 włoskiego oryginału,ale twórcy idą o krok dalej i dodają coś fajnego od siebie.Realizacyjnie świetnie zrobiony,aktorsko każdy robi to co musi i wychodzi z tego obronną ręką.Dawno nie było w Polsce tak dobrej komediodramatu

  • Lepszy niż oryginał. Badum tsss.

  • Zamiast na przesadny dramat i demonizowanie bohaterów, stawia na refleksje orax zwiększa nacisk na poruszanie obecnych problemów społecznych, przemycając szczyptę optymizmu. Znakomite aktorstwo.

  • Pomijając fakt, że obsada jest genialna (ale to chyba wszyscy wiedzieli), ta produkcja wciąż ma bardzo wiele do zaoferowania. Pokazuje ludzi, którzy jak każdy mają swoje sekrety, których nie chcą (choć czasem woleliby) nikomu zdradzać. Opowiada o ważnych tematach w bardzo lekki sposób. Dialogi momentami w punkt, i rzeczywiście ma na siebie pomysł, co czyni go oryginalnym filmem, nawet jak na remake.

  • W polskiej wersji jest kilka scen, po których niełatwo się pozbierać. Wyszło świeżo i też zabawnie, chociaż monolog Ostaszewskiej drapie w gardło.

  • Ten film jest dowodem tego, że w naszym kraju można zrobić zajebisty film, pod warunkiem że ma się do dyspozycji zajebisty scenariusz. Lepszy od oryginały o dwie klasy - co pewnie wynika też z kulturowych przesłanek. Jeśli byłby autorskim pomysłem przeszedłby z miejsca do historii rodzimej kinematografii. Przełożenie jest jednak kapitalne. Aktorstwo i realizacja to poziom najwyższy z możliwych. Chętnie pójdę do kina jeszcze raz.

  • Co z tego, że remake skoro jest naprawdę porządną produkcją? Poza tym, oryginału nie znam, więc na (Nie)znajomych patrzę jako stojący na własnych nogach film i tego nie żałuję, bo jak najbardziej broni się on pomimo porównań do włoskiej wersji. Warto wybrać się, bo to dobra okazja, żeby zobaczyć tak świetną obsadę w jednym miejscu.