
Grupa przyjaciół podczas wspólnej kolacji postanawia w ramach niewinnej zabawy upublicznić wszystkie swoje e-maile, rozmowy i wzajemnie skrywane tajemnice.
- Aktorzy: Marco Giallini, Kasia Smutniak, Alba Rohrwacher, Valerio Mastandrea, Edoardo Leo i 6 więcej
- Reżyser: Paolo Genovese
- Scenarzyści: Paolo Genovese, Filippo Bologna
- Premiera kinowa: 6 stycznia 2017
- Premiera DVD: 5 czerwca 2017
- Premiera światowa: 11 lutego 2016
- Ostatnia aktywność: 21 października
- Dodany: 11 października 2016
-
Oceny krytyków
-
Oceny użytkowników
-
Recenzje popularnych krytyków
-
Pokaz minimalistycznej kinematografii opartej na błyskotliwych dialogach, wyrazistych kreacjach, a przede wszystkim udanym studium ludzkich słabości i oczekiwań, które tłumione i maskowane przeradzają się w skrzętnie ukrywane tajemnice.
-
Umiejętność przemycenia tych ważkich pytań pod płaszczykiem bezpretensjonalnej komedii stanowi najważniejsze świadectwo klasy reżysera.
-
Świetny wybór na wieczorny seans, zwłaszcza większą grupą znajomych. Jedzenie pojawiające się na stole rozbudzi nasz apetyt, a motyw historii sprawi, że zaczniemy się zastanawiać, jak dobrze znamy swoich przyjaciół.
-
Fajne, zabawne, niegłupie i szczere kino.
-
-
Recenzje popularnych użytkowników
-
Jest to film w którym o tym co się stanie dalej, kto kogo i kto z kim, decyduje rzut kością wykonany przez scenarzystę. Pomyśleć, że Ganovese otrzymał za ten scenariusz jakieś nagrody, nie pojmuję tego zupełnie. Chciałbym kiedyś aby ktoś mi wytłumaczył fenomen tego filmu.Przytoczę pewien dialog -''Mąż: mam nadzieję, że nasza córka tego nie robi (poważny ton i mina). Żona: przecież ona ma dopiero 6 lat...'' kurtyna, co za żenujące dialogi i twisty fabularne (kolczyki).
-
Najlepsze recenzje krytyków
-
Pokaz minimalistycznej kinematografii opartej na błyskotliwych dialogach, wyrazistych kreacjach, a przede wszystkim udanym studium ludzkich słabości i oczekiwań, które tłumione i maskowane przeradzają się w skrzętnie ukrywane tajemnice.
-
-
Nowe recenzje krytyków
-
Pokazuje nam ciemną stronę medalu nowych technologii i urządzeń oraz aplikacji, które zamiast poprawiać relacje międzyludzkie, działają zupełnie odwrotnie i mogą mieć bardzo destruktywny wspływ na nasze życie, jeśli nierozsądnie z nich korzystamy. Jest to manifest współczesnego człowieka, który wplątany w sieci mediów społecznościowych i technologii gubi się i zatraca to co w życiu naprawdę ważne.
-
Jest niczym sztuka teatralna. Jednak jego klaustrofobiczny charakter nie utrudnia odbioru, a wręcz przeciwnie, dokładnie pokazuje zmiany bohaterów, gwarantując przy tym oczekiwany powiem świeżości.
-
Mocne, szarpiące kino w stylu "Rzezi" Polańskiego, "Sierpnia..." Wellsa - niby nic nowego, ale trzyma za gębę.
-
Kwintesencja tego, co uwielbiam w kinie, czyli ciekawa historia opowiedziana w zupełnie naturalny, bezpretensjonalny sposób.
-
To dramat, który sprawia, że na naszych najbliższych zaczynamy spoglądać z lękiem, mimowolnie poddając się niemiłym wyobrażeniom na temat tego, co oni mogą przed nami ukrywać.
-
-
Nowe recenzje użytkowników
-
Dobry film. Dynamiczny i bogaty aktorsko, mimo akcji praktycznie w jednym pomieszczeniu. Bardzo dobrze obsadzony, szczególnie w rolach kobiecych. Kawałek prawdy o życiu. Brutalna prawda o nieuchronnej demaskacji pozorów. Ma momenty mistrzowskie: rozmowa telefoniczna ojca-chirurga z córką! Reżyser bawi się z widzem do samego końca. Szkoda, że w temacie mniejszości seksualnych sympatia twórców filmu aż nadto jest jednostronna. Ale kino błyskotliwe.