Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.
5.1 10.0 0.0 26
Negatywnie oceniony przez krytyków
4.9
Negatywnie oceniony przez użytkowników

Po blisko pięciu tysiącleciach obdarzony boskimi mocami Black Adam zostaje uwolniony ze swojego ziemskiego grobowca.

 • Recenzje krytyków

  • Nie okaże się zbawcą Warner Bros. Przeciągnie tylko agonię kolosa na glinianych nogach o kolejną produkcję ze świata DC.

   Więcej
  • Jest to produkcja dla fanów wrestlingu, którzy przyjdą na seans z popcornem i będą doskonale wiedzieli, że to wszystko, co się dzieje to bujda. Sztuczność do mnie nie przemawia. Po entuzjazmie widowni można się przekonać, że pewnym jednostkom chodzi jedynie o spektakl.

   Więcej
  • Nie spełnia wszystkich oczekiwań, to trochę archaiczne kino, ale niemniej może się podobać widzom, którzy nie oczekują od kina komiksowego większej głębi lub czegoś ponad dynamiczną nawalankę postaci.

   Więcej
  • Przaśnie komiksowy, jednak spóźniony o dobre 10 lat. Gdyby ukazał się w miejscu Batman v Superman czy Legionu samobójców pracownicy Warner Bros jeździliby do pracy latającymi samochodami, a DCEU było lata świetlne przed multiwersum Marvela. Dziś, w 2022 roku to po prostu dobry kawałek przyjemnego superbohaterskiego kina.

   Więcej
  • Zawodzi na każdym możliwym polu i będąc ślepo zapatrzonym w Marvela, powiela największe błędy produkcji MCU. Jeśli to właśnie do filmów DC Comics chciał wnieść Dwayne Johnson, to nie ma już ratunku dla uniwersum Batmana i Supermana, w którym za sprawą "Czarnego Adama" zapanował jeszcze większy bałagan i brak spójności niż dotychczas.

   Więcej
  • Nie będę tu nikogo czarować - scenariusz :Black Adama: nie jest zaskakujący. To historia o tym, jak tytułowy bohater stał się obrońcą krainy Kahndaq. I przyznam, że nie miałem większych oczekiwań. To napakowane akcją kino rozrywkowe o superbohaterach. Oczywiście, że fabuła jest mocno przewidywalna. Co z tego? Na pochwałę zasługuje humor, widowiskowe walk i wybuchy. Jeśli mam być szczery, to w kilku scenach widać niedociągnięcia w sferze efektów specjalnych.

   Więcej
  • Black Adam już po zapowiedziach wyglądał na przaśnego reprezentanta superbohaterskiej konwencji - i wszystko się zgadza, to rozrywka w staroszkolnym stylu, co niestety daje efekt w postaci dominacji wad nad zaletami.

   Więcej
 • Recenzje użytkowników

  • DC pomimo, tak uważam sporego i ciekawego wachlarzu komiksowego jeździ na mieliźnie.Dzięki temu dostarcza widzom kiczowatą historie w jeszcze bardziej kiczowatej otoczce.Niektóre aspekty Black Adama są naprawdę ciekawe-samo pojawienie się niektórych bohaterów z innych filmów napawało mnie, że dostaniemy ciekawe crossoverowe odniesienia.Niestety scenariusz pisany był i przepisywany wielokrotnie do widać. Miałkość bohaterów poraża a narracja mimo iż pędzi jak szalona to wprowadza nużący chaos. Ech

  • Wyciągnięty z pierwszej dekady tego wieku ze swoją fabułą pozbawioną jakiejkolwiek oryginalności. Do tego zepsuty przez tempo i brak wolności twórczej.

  • BLACK ADAM to zdecydowanie jeden z filmów w historii. To dwugodzinna gra akcji przerywana krótkimi ekspozycyjnymi cutscenkami i okraszona średnim CGI, nadmiarem slow-motion, villainem wyciągniętym ze śmietnika (bo musi być rozpierdol w 3. akcie) oraz The Rockiem z poważną twarzą.

  • Do kina superbohaterskiego nie wprowadza kompletnie nic nowego. Taki po prostu kolejny film o ziomku z Super Powers, trochę sera w CGI i mało angażujące postacie, których espozycjia została wrzucona, wydawać by się mogło, na siłę. Ale dla Dwyena zawsze warto pooglądać.

  • Film pokazuje superbohaterów z ciekawego punktu widzenia. Historia jest przewidywalna, choć bynajmniej nie płaska. Zabawa niezła, ale bez szału.

  • słaby scenariusz, sztampowe efekty, za dużo postaci, ale film ratuje nutka poczucia humoru i odnajdujący się w tym wszystkim muskularny Dwayne Johnson

  • Brosnan jest super, ale całą resztę widziałem już ze 100 razy w znacznie ciekawszym sosie. Plot generator jak się patrzy. Nie wiem do końca jaki jeszcze jest sens produkowania tym podobnych mu filmów.