Batman v Superman: Świt sprawiedliwości

2016 Film
5.5 10.0 0.0 102
Negatywnie oceniony przez krytyków
4.4
Negatywnie oceniony przez użytkowników

W obliczu wielkiego zagrożenia Batman niechętnie łączy siły z Supermanem. Poza herosami do walki staje także wojownicza Wonder Woman.

Najlepsze recenzje użytkowników

 • 3

  Jak mam się ekscytować pojedynkiem dwóch najsłynniejszych komiksowych bohaterów DC, walczących przeciwko sobie na śmierć i życie, skoro ich motywacje są słabe, a konkluzja tej walki wywołuje raczej żenadę, mimo że jakiś był pomysł na nią. Do tego dodajmy kreskówkowego złoczyńcę wpisanego w mroczną w c**j stylistykę filmu, desperacką próbę zrobienia ze Supermana Jezusa na każdym kroku oraz wciśniętą na siłę Wonder Woman. Film ma jednak parę udanych sekwencji oraz świetnego Afflecka jako Batmana.

 • 2

  Koszmar na jawie.

 • 3

  Brak jakiejkolwiek logiki w fabule i zachowaniu postaci, słabe CGI (szczególnie w końcówce), powaga i mrok podkręcone do granic absurdu. Bohaterowie nijak mają się do swoich komiksowych odpowiedników. Batman nie ma oporów przed zabijaniem, Superman cierpi na depresję, a Lex Luthor jest klaunem. Jedynie dobra muzyka, Affleck dający z siebie wszystko i krótki występ Wonder Woman ratują ten film od bycia kompletną katastrofą.

 • 6
  Red

  Zdecydowanie nie jest to film tak zły, jak wynika z ilość hejtu która się po tym filmie przetoczyła. Snyder wyszedł z tej potyczki mimo wszystko obronną ręką. Efekty muzyka i klimat biją taką wychwalaną Czarną Panterę na głowę.

 • 2

  [Ultimate] Nie wiem co się działo w głowie Snydera i Goyera, ale udało im się zrobić jedno z największych rozczarowań w historii kina. Jedyne co mi się podobało to Affleck jako Batman i Irons w roli Alfreda. No i muzyka była ok.