Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Diuna: Część druga

2024 Film
Kino 4 dni temu
Świat 5 dni temu
? 10.0 0.0 2
Oczekuje na przynajmniej 3 oceny krytyków
8.2
Bardzo pozytywnie oceniony przez użytkowników

Książę Paul Atryda przyjmuje przydomek Muad'Dib i rozpoczyna duchowo-fizyczną podróż, by stać się przepowiedzianym w proroctwie wyzwolicielem ludu Diuny.

 • Recenzje krytyków

  • "Diuna: Część druga" jest dla mnie filmem perfekcyjnym. Oczywiście niektórzy będą narzekać, że zbytnio skupia się na akcji i nie poświęca tyle czasu na rozwój świata. Jednak obie części tworzą spójny, przemyślany i skończony projekt. Villeneuve wykonał tytaniczną robotę - dał nam dzieło na miarę Władcy Pierścieni czy pierwszej trylogii Star Wars. Jest to bowiem film, który na stałe zapisze się w panteonie klasyków. Reżyser tym samym potwierdził, że jest jednym z najlepszych twórców w branży.

   Więcej
  • Nawet pomimo wszystkich wad jedynki nie postawiłbym na to, że Villeneuve posunie się do takiej ingerencji w materiał źródłowy i zastąpi go wyjałowionym zamiennikiem, który nie daje nawet jednego powodu do tego, żebym miał ponownie zasiąść do seansu.

   Więcej
 • Recenzje użytkowników

  • "Dune: Part Two" to wizjonerstwo Villeneuve'a, które osiąga nowe wyżyny w kinie sf. Kontynuacja zabiera nas w podróż po odległym kosmosie, gdzie polityka, wiara i przeznaczenie splatają się na Arrakis. Film rozszerza znany wszechświat, zagłębiając się w relacje między bohaterami. Pomimo pewnych niedociągnięć, jakość i głębia produkcji czynią ją wybitną i niezbędną dla każdego miłośnika kina.

  • Nie tak dobre jak go malują. Owszem efektowne i perfekcyjne realizacyjnie. Ale przeciągnięte i ubogie scenariuszowo. Film ratują negatywne postacie.

  • 8,5/10. Woda życia. Religia zniszczenia. 80% seansu jak w hipnozie. Więc dlaczego nie 10/10? O tym w recenzja na Altao, już niedługo, już na dniach...

  • Totalny sztos, nie wiem co mam powiedzieć?

  • Fantastyczne zwieńczenie świetnej ekranizacji. Podobnie zachwycające widowisko, jak w części pierwszej, ale tym razem z większą ilością akcji.

  • Druga część nie zawiodła moich oczekiwań a pod wieloma względami nawet je przerosła. Ma lepsze tempo od swego poprzednika, więcej akcji i napięcia a co ważniejsze więcej emocji i głębi. I nadal podobnie jak oryginał jest to widowisko zapierające dech i zachwycające bogactwem detali. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to do kilku zmian w stosunku do powieści. No i same sceny batalistyczne mogłyby być nieco dłuższe ale poza tym jestem zachwycony i nie mogę się doczekać powtórnego seansu.

  • "Diuna: Część druga" to ambitna kontynuacja, która nadal utrzymuje wspaniałą atmosferę i wizualny rozmach swojego poprzednika. Choć nieco podobna do pierwszej części, wciąż oferuje wciągającą podróż przez fascynujący świat stworzony przez Denisa Villeneuve'a. Zachęcam do przeczytania mojej recenzji: https://vodfilmy.pl/filmy-online/diuna-2/