Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Cicha dziewczyna

2022 Film
Kino 24 dni temu
7.1 10.0 0.0 10
Pozytywnie oceniony przez krytyków
7.0
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Irlandia, rok 1981. Cicha, zaniedbana dziewczynka z dysfunkcyjnej rodziny trafia do swoich krewnych na wsi. W domu, który wydaje się nie skrywać żadnych tajemnic, odkrywa jedną.

 • Najlepsze recenzje krytyków

  • Jest to kino kontemplujące miłość, przedstawiające najlepsze warunki do jej funkcjonowania. I choć film nie stroni od smutnych chwil i zwykłej podłości to Bairéad w poetycki sposób przypomina o istnieniu dobra, zwłaszcza gdy jesteśmy spychani w dół przez okoliczności oraz innych, czasami najbliższych.

   Więcej
 • Najlepsze recenzje użytkowników

  • Nawet podoba mi się relacja głównej bohaterki z nową rodziną, ale generalnie to taki porządny dramat do zapomnienia na przyszłość.

  • Cait mówi mało, ale tylko na głos – jej malutkie ciało wyraża wszystko. Jej pochylona głowa, wzrok unoszący się ukradkiem by wrócić natychmiast na podłogę, nawet sposób w jaki wysiada z auta – gdy tylko to zobaczyłem, to wiedziałem z kim mam do czynienia. I chciałem, by ta niewinna istota dostała tyle miłości, ile tylko potrzebuje. …i o tym w zasadzie jest ten film. O pięknie dzieci, o ich czystości i niewinności, a także o tym, że potrzebują bardzo dużo miłości.

  • Film z cyklu "prawie nie ma fabuły, zamiast niej jest ckliwy sentymentalizm". OK, wzruszyłem się, a klimat irlandzkiej prowincji jest spoko, ale co z tego?