Obecność

2013 Film
7.2 10.0 0.0 14
Pozytywnie oceniony przez krytyków
7.1
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Lorraine Warren i Ed Warren to badacze zjawisk paranormalnych. Pewnego dnia zostają poproszeni o pomoc przez przerażoną rodzinę mieszkającą w starym domu na uboczu. Okazuje się, że domownicy są nawiedzani przez tajemniczą zjawę, która nie chce dać im spokoju. Para badaczy staje do walki z najstraszniejszym demonem, z jakim kiedykolwiek miała do czynienia.

Najlepsze recenzje użytkowników

 • 8

  Horror, który skupia się również na budowaniu napięcia, a nie tylko na jumpscare'ach. Nieźle zagrany, klimatyczny oraz świetnie zrealizowany film.

 • 8

  Klimatyczny i całkiem dobrze zagrany horror, który nie skupia się wyłącznie na wyskakujących straszakach, lecz również na budowaniu napięcia. Do tego warstwa techniczna jak chociażby zdjęcia czy dźwięk robi swoje.

 • 8

  Obecność to przejażdżka rollecoasterem, gdzie twórcy upchali niemal w 2 godziny wszystkie znane formuły horroru nastrojowego, robiąc to z klasą i smakiem.

 • 8

  W końcu horror, który nie opiera się na jumpscare'ach, tylko na budowaniu napięcia. Ostateczna konfrontacja z demonem to czysty majstersztyk.

 • 6

  Pewnie wielu się ze mną nie zgodzi, ale uważam, że w przypadku "Obecności" mamy do czynienienia z dobrze wykonaną robotą, która jednak, wbrew niemal powszechnej fali zachwytu i mimo posiadania jako takiego potencjału jest co najwyżej jedną z wielu produkcji, z których wkrótce nie będę pamietał choćby jednej sceny.