Proces Siódemki z Chicago

2020 Film
7.5 10.0 0.0 15
Bardzo pozytywnie oceniony przez krytyków
7.4
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Pokojowy w założeniu protest podczas Krajowej Konwencji Demokratycznej w 1968 roku przerodził się w brutalne starcie z policją i Gwardią Narodową. Organizatorów protestu, wśród których znaleźli się Abbie Hoffman, Jerry Rubin, Tom Hayden i Bobby Seale, oskarżono o spisek w celu wywołania zamieszek. Proces, który był konsekwencją tego oskarżenia, okazał się jednym z najsłynniejszych w historii.

Najlepsze recenzje użytkowników

 • 9

  Sorkin jest rewelacyjnym scenarzystom-nie trzeba nikomu udowadniać-spod jego pióra przez ostatnie dwie dekady wyszły perełki,od dziś mogę do tego konta dorzucić również i proces gdyż scenariuszowo to kawał genialnej roboty-niesamowicie rozpisane dialogi,historia która trzyma w napięciu od samego początku na tyle,że ponad 2 godzinny seans-przegadany seans mija wręcz błyskawicznie.To dramat sądowy z krwi i kości,ze świetnymi zdjęciami,reżyserią oraz rolami-Baron Cohen świeci najbardziej.Brawo!

 • 8

  Choć realizacyjnie jest wyłącznie poprawny to scenariusz jak zwykle u Sorkina stoi na tyle wysokim poziomie, że film od razu wznosi się na wyżyny.

 • 8

  To typowo amerykańskie kino, w którym można było się pokusić o nieco więcej subtelności, ale zostałem wciągnięty po uszy w tę historię, która może na papierze nie była szczególnie interesująca, lecz spod ręki Aarona Sorkina wyszła perełka. Ciekawie zarysowane postacie, mięsiste dialogi i bardzo dobra reżyseria, szczególnie w tych kilku kluczowych momentach, gdzie aż można było poczuć dreszczyk od zbudowanego napięcia.

 • 7

  W optymalnym czasie ukazał się ten quasi-dokumentalny court drama. Nie ma wielkiego polotu i oryginalności, ale ciekawą i ważną historię do opowiedzenia.

 • 7.5

  Sorkin znowu to zrobił! Nie spodziewałem się, że będzie tu aż tyle humoru.