Dwóch papieży

2019 Film
7.1 10.0 0.0 41
Pozytywnie oceniony przez krytyków
7.2
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Spotkanie w 2012 roku przyszłego papieża Franciszka z ówczesnym papieżem Benedyktem XVI jest okazją do rozmowy między dwoma głęboko wierzącymi osobami, o skrajnie różnym podejściu do wiary.

Najlepsze recenzje użytkowników

 • 7.5

  10 American Film Festival.To popis dwóch ogromnych talentów aktorskich-można się czepiać wielu rzeczy tak naprawdę,realizacyjnie momentami przypomina nasze rodzime filmy o Karolu Wojtyle,retrospekcje też momentami mam wrażenie,że są zbyteczną częścią ponieważ to co twórcy mogli Nam zaserwować z samego spotkania dwóch papieży i z aktualnej sytuacji kościoła to mógłby powstać dość kontrowersyjny obraz-jest on bardzo zachowawczy jednak,lecz kupuje go,w 100%.Aktorsko jest tutaj pozamiatane.Brawo

 • 7

  Kino gadane, ale zrobione dobrze dzięki Hopkinsowi oraz Pryce'owi, a także relacji między postaciami granymi przez nich.

 • 8

  Mimo że jestem radykalnym przeciwnikiem kościoła film wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Pokazuje prawdziwie ludzkie oblicze dwóch różnych papieży. Największą perełką tego filmu są rewelacyjnie napisane dialogi. Gra aktorska to prawdziwe popisy, największe brawa dla Hopkinsa.

 • 8

  Jeden z najlepszych filmów o wierze i duchowości. Nauka dialogu, takie filmy powinno pokazywać się w szkołach.

 • 9

  Film niezwykle pozytywny, emocjonalny, ale też wzruszający. Kontrast postaci bywa momentami uproszczony, ale jak piękniej pokazać że przyjaźń może połączyć każdego? Ciekawa konfrontacja, częściowo biografia oparta na (momentami nierównych) retrospekcjach. Mimo uproszczeń czy też nierównego rozpisania jest to istna uczta dla oczu! Kadry są przepiękne, monumentalne ujęcia i dokumentalne zbliżenia. Pojedynek mistrzów jeśi cjodzi o aktorstwo. Poczucie humoru nadaje autentyczności. Film wart uwagi!