Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Nie czas umierać

2021 Film
6.9 10.0 0.0 36
Pozytywnie oceniony przez krytyków
6.8
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Na prośbę swojego starego przyjaciela, Felixa Leitera z CIA, James Bond bierze udział w misji odbicia porwanego naukowca. Trop prowadzi do niebezpiecznego złoczyńcy.

 • Recenzje krytyków

 • Recenzje użytkowników

  • Craig można rzec epicko żegna się z rolą.Mam wrażenie,że scenarzyści chcieli aż nadto upchać 15letnią przygodę aktora z serią.Nawiązań do poprzednich części jest sporo,także widz nieznający historii może czuć lekkie zagubienie.O ile do samej historii nie mam zastrzeżeń,są lekkie narracyjne potknięcia,tak mam ogromne do realizacji.Przez większość filmu obraz jest rozmazany,niewyraźny.Ten film to akcyjniak,ale bardzo wyważony,powolny.Niezłe zwieńczenie pewnego okresu agenta Jej Królewskiej Mości.

  • Wypada znacznie lepiej niż Quantum of Solace i Spectre, ale też gorzej od Casino Royale i Skyfall. Film stanowi również solidne pożegnanie Craiga z postacią Bonda, mimo nie najlepiej rozpisanych nowych postaci oraz fatalnego złoczyńcy.

  • Rozwleczony ponad miarę. Ale rozmach realizacyjny, szczególnie w pierwszej fazie, i finałowy suspens zapewnią mu nieśmiertelność.

  • Tak cholernie płacze mi serce, bo jestem fanem tej franczyzy, a sam Craig to przecież zajebisty Bond, choć różne momenty mają jego filmy. Bardzo emocjonalna część, nastawiona na relacje miłosne i kolejną już próbę odejścia. To też jednocześnie średnia na jeża przygoda pod względem akcji, czarnego charakteru czy emocjonującego story.

  • Jako pożegnanie z Bondem zaskakująco dobre, jako spójne widowisko nieco gorzej, ale wciąż bez wstydu. Nie jest to poziom gorszych odsłon z Craigiem.

  • Nie jest to ani najlepszy ani najgorszy Bond z Craigiem, raczej plasuje się gdzieś pośrodku-choć stanowi godne pożegnanie aktora z rolą. Dostajemy akcję, widowiskowe pościgi i pełen zestaw Bonda. Niestety, jest także wiele minusów-zawodzi czarny charakter, Lea Seydoux jako miłość Bonda jest mega mdła, cały film momentami dłuży się niemiłosiernie, a ilość patosu pod sam koniec wylewa się aż do ekranowych mdłości. Craig zakończył swoją służbę, choć, jak pada z ekranu, 007 to przecież tylko numer.

  • Ma całkiem niezłe tempo, sceny akcji wyglądają jak powinny, po drodze rzuci jakimś ciekawym pomysłem realizacyjnym oraz zachowuje ładny balans między "bondowaniem" a skupieniem na rozwoju bohatera. Niestety cieniuje zbyt długim metrażem, okropnym antagonistą, niewykorzystaniem kobiecych bohaterek, a cała emocjonalna podbudowa uderza w ckliwe tony, przez co wypada co najwyżej poprawnie.