Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Top Gun: Maverick

2022 Film
Bardzo pozytywnie oceniony i uznany przez krytyków
Bardzo pozytywnie oceniony i uznany przez użytkowników

Po ponad 20 latach służby w lotnictwie marynarki wojennej, Pete "Maverick" Mitchell zostaje wezwany do legendarnej szkoły Top Gun. Ma wyszkolić nowe pokolenie pilotów do niezwykle trudnej misji.

 • Recenzje krytyków

 • Recenzje użytkowników

  • Ta ocena może dziwić,ale to co zrobił ten film ze mną w trakcie jak i po seansie jest trudne do wytłumaczenia.Maverick jest fabularną kalką pierwowzoru ale Kosiński w sposób szalenie przemyślany przemyca w Nim wszystko to czego brakowało jedynce.To dzieło jest ogromne-pod względem wizualnym(nie ma tu dużo CGI),dźwiękowym(motyw przewodni aranżowany na wiele sposobów),estetycznym(piękne,głębokie,ostre kadry).Tylu emocji-od łez po strach-nie miałem dawno.To dzieło zasługuje na najwyższe noty!

  • Otrzymujemy pełen pakiet-jest patos do bólu, szybki montaż, świetne sceny powietrzne, muzyka, którą znamy i kochamy i on! Tom Cruise jak wino, scjentolog, narwaniec, ale co tam! Nikt tak jak on nie potrafi porwać widzów i przeprowadzić ich przez emocjonalny rollercoaster. Także wsiadajcie z Petem Mitchellem Maverickiem do samolotu i lećcie razem z najlepszą kinową kontynuacją ostatnich lat.

  • Pod każdym względem znacznie lepszy film od poprzednika. W końcu mamy postacie z krwi i kości, a do tego film imponuje wizualnie i bywa nieraz emocjonalny.

  • Znacznie lepszy film od pierwszej części pomimo podobieństw. Jest tu dużo więcej serca, stawki oraz bohaterów z krwi i kości. Panie Kosinski, dziękuję za KINO.

  • Film, który w kilku miejscach jest kalką z pierwszej części, ale jest lepszy. Naprawdę dobre nawiązania, efekty wizualne to po prostu poezja. Tom Cruise bardzo wczuwa się w rolę Mavericka. Aktorsko to chyba jedna z jego najlepszych ról. Film, który trzeba zobaczyć. Bardzo dobra laurka do oryginału. Łukasz "Ketsevil" Karpiński

  • Solidnie zrobiony akcyjniak, świetne zdjęcia powietrzne. Godna kontynuacja oryginału.

  • Kolejne Tour- de - force Toma Cruise'a od czasu "Fallout " czyni widza zaangażowanym w żywy spektakl akcji i sprawia że poczujesz zawroty i przyśpieszenie pulsu.Nie jest to kino które sprowokuje do wytęrzenia umysłu ale sprawi że nie odwrócisz wzroku i nie zamkniesz uszu ,choć jest to raczej lot po bezpiecznej trajektorii konwencji ,swoim realizmem ,intensywnością i dynamiką scen akcji wznosi ten nieco sentymentalny i patetyczny ale satysfakcjonujący sequel na wyższy od poprzednika poziom.