Top Gun: Maverick

2022 Film
8.1 10.0 0.0 15
Bardzo pozytywnie oceniony przez krytyków
8.2
Bardzo pozytywnie oceniony przez użytkowników

Po ponad 20 latach służby w lotnictwie marynarki wojennej, Pete "Maverick" Mitchell zostaje wezwany do legendarnej szkoły Top Gun. Ma wyszkolić nowe pokolenie pilotów do niezwykle trudnej misji.

 • 10

  Ta ocena może dziwić,ale to co zrobił ten film ze mną w trakcie jak i po seansie jest trudne do wytłumaczenia.Maverick jest fabularną kalką pierwowzoru ale Kosiński w sposób szalenie przemyślany przemyca w Nim wszystko to czego brakowało jedynce.To dzieło jest ogromne-pod względem wizualnym(nie ma tu dużo CGI),dźwiękowym(motyw przewodni aranżowany na wiele sposobów),estetycznym(piękne,głębokie,ostre kadry).Tylu emocji-od łez po strach-nie miałem dawno.To dzieło zasługuje na najwyższe noty!

 • 8

  Pod każdym względem znacznie lepszy film od poprzednika. W końcu mamy postacie z krwi i kości, a do tego film imponuje wizualnie i bywa nieraz emocjonalny.

 • 8

  Otrzymujemy pełen pakiet-jest patos do bólu, szybki montaż, świetne sceny powietrzne, muzyka, którą znamy i kochamy i on! Tom Cruise jak wino, scjentolog, narwaniec, ale co tam! Nikt tak jak on nie potrafi porwać widzów i przeprowadzić ich przez emocjonalny rollercoaster. Także wsiadajcie z Petem Mitchellem Maverickiem do samolotu i lećcie razem z najlepszą kinową kontynuacją ostatnich lat.

 • 9

  Film, który w kilku miejscach jest kalką z pierwszej części, ale jest lepszy. Naprawdę dobre nawiązania, efekty wizualne to po prostu poezja. Tom Cruise bardzo wczuwa się w rolę Mavericka. Aktorsko to chyba jedna z jego najlepszych ról. Film, który trzeba zobaczyć. Bardzo dobra laurka do oryginału. Łukasz "Ketsevil" Karpiński

 • 8

  Solidnie zrobiony akcyjniak, świetne zdjęcia powietrzne. Godna kontynuacja oryginału.

 • 8

  Kolejne Tour- de - force Toma Cruise'a od czasu "Fallout " czyni widza zaangażowanym w żywy spektakl akcji i sprawia że poczujesz zawroty i przyśpieszenie pulsu.Nie jest to kino które sprowokuje do wytęrzenia umysłu ale sprawi że nie odwrócisz wzroku i nie zamkniesz uszu ,choć jest to raczej lot po bezpiecznej trajektorii konwencji ,swoim realizmem ,intensywnością i dynamiką scen akcji wznosi ten nieco sentymentalny i patetyczny ale satysfakcjonujący sequel na wyższy od poprzednika poziom.

 • 8

  Do tego filmu nie zdawałem sobie sprawy, jak ważny dla kina akcji jest Tom Cruise, i cholera, niech żyje nam jak najdłużej. W temacie samolotów chyba nie wymyślono do tej pory nic lepszego. Absolutnie odrzutowy, będący kwintesencją letniego blockbustera i wyborniej działający na nostalgii wielki film akcji. Trzeba być pod wrażeniem, bo Kosinski z Cruisem odkurzyli typowy kicz lat 80. i dali mu nowe życie.

 • 9

  Świetny! Sentymentalny... Tom Cruise jest nie do zdarcia:)

 • 9.5

  Jedna z najlepszych kontynuacji w historii kina,35 lat mija od 1 częsć a bawie się jak dziecko,eiele scen powoduje u mnie płacz,sceny akcji i dzwiek to mistrzostwo,GAga daje popis wokalny w piosence,muzyka cudna .Jeden z niewielu filmów które nie mają minusów

 • 8.5
  Red

  Jak pierwsza połowa mnie nie porwała, tak w drugiej to był totalny odlot! Dawno mnie tak nie zachwyciły żadne sceny akcji. Bardzo pomysłowe a do tego wykonane wręcz perfekcyjnie. Lepiej, to jedne z najlepiej zmontowanych scen akcji jakie dane mi było oglądać, wizualne arcydzieło.

 • 8

  Znacznie lepszy film od pierwszej części pomimo podobieństw. Jest tu dużo więcej serca, stawki oraz bohaterów z krwi i kości. Panie Kosinski, dziękuję za KINO.

 • 8

  Nie spodziewałem się, że to będzie aż tak dobre! Doskonale buduje napięcie i stawkę, audiowizualnie pięknie, jest wzruszająco i zabawnie. Dawno tak się nie trzęsłem z emocji w kinowym fotelu. Tylko przewidywalne zakończenie i średni wątek miłosny na minus.

 • 7.5

  7.5. Samoloty i poziom testosteronu robią WZIUUUM... A do tego nawet jest spójna, sprawnie napisana fabuła!