Źle się dzieje w El Royale

2018 Film
7.4 10.0 0.0 44
Pozytywnie oceniony przez krytyków
7.2
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Siedmioro obcych sobie ludzi, z których każdy skrywa mroczną tajemnicę, spotyka się w hotelu El Royale.

Najlepsze recenzje użytkowników

 • 8

  Ten film ma niedociągnięcia, trochę luk , trochę za mało wiemy o niektórych postaciach (choćby o postaci Hemswortha). Widzę braki, ale ten film tak mi trafił w gust mimo wszystko, że daję 8 i serduszko <3

 • 7

  Jakby to powiedziała Luna Lovegood - "ekstremalnie zwyczajny". Niestety ten film jest tylko dobry i wielka szkoda, że nic więcej. Obsada jest fantastyczna, Jeff Bridges oraz Cynthia Erivo są wspaniali. Wielka szkoda Chrisa Hemswortha, który stara się jak może, jednak jego wątek nie komponuje się z całością filmu. Technicznie film jest bardzo dobry, cała warstwa audio-wizualna z elementami Neo-noir robi na nas wrażenie, lecz pod nią kryje się całkiem prosta historia, która ma elementy suspensu.

 • 8

  Mimo prowadzenia wielu wątków, pozostaje aż do końca spójnym, wciągającym i dobrze napisanym filmem. Obsada wypada świetnie, a realizatorsko jest wyśmienicie (na czele z pięknymi zdjęciami).

 • 7

  Dobry klimat lat 70-tych. Debiutancki koktajl reżyserski. Tarantinowsko – Goddardowski scenariusz, z zawirowaniem fabularnym, tajemnicami, dobrą obsadą udanym rozwinięciem postaci i wyczekiwanymi scenami. Nie mający sobie równych Bridges, dająca radę Johnson, bluesowa muzyka prowadząca fabułę i świetne napięcie godne solidnego kina grozy. "Co dzieje się w Vegas, zostaje w Vegas", co wydarzyło się w "El Royal", nigdy nie miało miejsca.

 • 8

  Niełatwo uciec tu od porównań do stylu Quentina Tarantino - budowanie atmosfery przez lwią część filmu w oparciu o dialogi, akcja umiejscowiona jest w jednej lokacji, a wszystko to prowadzi do trzymającego za gardło finału. Historia jest spójna, poszczególne wątki łączą się w sensowną układankę, a całość dopełniają zwroty akcji oraz doborowa obsada. Wizyta w El Royale mile widziana.