Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Obsesja

2023 Film
Kino 1 mies. temu
6.1 10.0 0.0 8
Pozytywnie oceniony przez krytyków
6.9
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Aktorka Elizabeth chce poznać wszystkie sekrety życia i małżeństwa Gracie. Aby to osiągnąć, zostanie uwikłana w niebezpieczną grę pozorów, w której każdy pilnie strzeże swojej wersji prawdy.

 • Recenzje krytyków

 • Recenzje użytkowników

  • Czasami pojawia się taka fajna psychodela, jak w filmach sprzed 30 lat, zwłaszcza kiedy wchodzi muzyka. Ale poza tym trochę zbyt nijakie.

  • Porządny dramat o groomingu, obsesji i aktorstwie metodycznym. Nie wyczułem tak mocno campowości, o której inni mówili, ale doceniam sporo.

  • Bardzo lubię sposób w jaki Todd Haynes ukazuję swoich bohaterów.W Obsesji (nie skomentuje polskiego tłumaczenia tytułu) mamy praktycznie dwie pierwszorzędne główne role.Natalie Portman i Julianne Moore kreują postaci nietuzinkowe,toksyczne,na pewien sposób podobne ale jednak zbudowane na sporych kontrastach emocjonalnych.Odkrywa się powoli karty i akcentuje to dość dziwnym wyborem muzycznym,trochę jak z kina noir lat 40.Ale największe show kradnie tu Charles Melton,jego rola jest oszołamiająca.

  • To nie jest film o obsesji. To nie jest komedia. To film o aktorstwie. Zagrany na najwyższym poziomie. Ale scenariuszowo stosunkowo monotonny i jako hit multipleksów się nie przyjmie.

  • "Obsesja" to film, który zdołał wciągnąć widza w intrygującą grę pozorów, jednakże mimo świetnej obsady oraz napiętej atmosfery, nie udało mu się osiągnąć pełnego potencjału. Pomimo tego, warto dać mu szansę ze względu na interesującą fabułę i solidne wykonanie. Moją pełną recenzję znajdziecie tutaj: https://vodfilmy.pl/filmy-online/obsesja/

  • Pastsz, bardzo niekomfortowy i pełen wartych przemyślenia wątków. Jest głębszy niż się pozornie wydaje na pierwszy rzut oka, lecz... nie jest to dzieło idealne. Niewątpliwie osiąga kilka celów i bawi się z oczekiwaniami widza. Lubię momenty, gdy bohaterowie wygłaszają totalnie niekomfortowej treści w sposób w pełni poważny i wybrzmiewa to, co w takich okolicznościach powinno być dla wszystkich niedorzeczne i niezbyt normalne.

  • Dziwna forma, a fabuła nigdzie nie prowadzi. Gdyby nie koreański Magnus Carles dający vibe twojego starego, to oceniłbym znacznie gorzej.