Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi

2017 Film
7.2 10.0 0.0 114
Pozytywnie oceniony przez krytyków
7.0
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Rey, która odnalazła Skywalkera na odciętej od świata wyspie, szkoli się pod jego okiem i okazuje się wyjątkowo pojętną uczennicą. Tymczasem Kylo Ren, syn księżniczki Lei i Hana Solo, dokłada starań, żeby unicestwić siły rebeliantów. Po stronie rebelii znów walczą były szturmowiec Najwyższego Porządku Finn i genialny pilot Poe Dameron.

Najlepsze recenzje użytkowników

 • 8

  Niech ma swoje wady, bo nie brakuje mu jakichś słabszych watków lub rozwiązań fabularnych, ale mało kiedy czułem takie emocje przy Star Warsach. Zyskuje z czasem.

 • 5

  "The greatest teacher, failure is." Za drugim razem bolał mniej, na plus strona techniczna, Kylo i mimo wszystko, Luke oraz Poe do pewnego stopnia, ale ilość głupiutkich i cringe'owych scen, fanfikowy charakter relacji Kylo Ren i Rey oraz kompletnie bezsensowny wątek Finna i Rose (serio, Finn dostaje drugi raz ten sam story arc, co w TFA- are you kidding me?) sprawiają, że trzeci raz tego filmu już nie obejrzę, pomimo mojej wielkiej miłości do SW.

 • 7

  Jako film jest ok. Jednak jako część sagi Star Wars już niekoniecznie. Zbyt dużo bezsensownych rozwiązań, jednak nie pałam nienawiścią i raczej obstaję po stronie zwolenników tej części.

 • 7

  Ciężko się nie zgodzić z jękami zawodu, jakie się roznoszą ilekroć ktoś o tym filmie wspomni. Najlepszym opisem tego dzieła byłoby, świetnie zrobiony, fatalnie przemyślany. Sceny często wydają się być poucinane w połowie, lub jakby wepchnięto w jedną długą scenę, krótszą. Aktorom nie mam nic do zarzucenia, Mark Hamill prawdopodobnie dał tutaj swój popis życia w kwestii aktorstwa( Nadal i tak najlepszy jest jako Joker). Połowę można by spokojnie wywalić i film by wręcz zyskał na akcji i jakości.

 • 7

  Dla mnie The Last Jedi to jedna z najlepszych odsłon tej serii i naprawdę się cieszę, że Rian Johnson miał dość dużo odwagi, by wprowadzić trochę świeżości do tej skostniałej marki i zrobić coś nowego z tymi postaciami (nawet jeśli parę z nich przez to ucierpi np. Finn).