Serwis w nowej odsłonie. Największa aktualizacja w historii serwisu. Sprawdź
Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.
 • Twórcy "Patrz jak kręcą" ani przez moment nie wątpią, i czynią z tego atut, że ich widzowie znają tę historię doskonale i widzieli ją już pięć tysięcy razy.

  Więcej
 • "Patrz jak kręcą" powinno przypaść do gustu wszystkim miłośnikom starych opowieści kryminalnych. Widz ściga się z głównym bohaterem, by szybciej od niego rozwiązać zagadkę. Muszę przyznać, że mi się to nie udało, co tylko pokazuje, jak dobrze Mark Chappell sobie to zaplanował.

  Więcej
 • Tom George zrobił zgoła niedzisiejszą komedię kryminalną. Wyszło smacznie, bo efekt bawi przez całą emisję, choć przecież dochodzenie i jego finał mają tu znaczenie wtórne.

  Więcej
 • Seans zleciał mi błyskawicznie, nawet nie zauważyłam, kiedy minęły te niespełna dwie godziny. Wszystko jest zasługą bardzo dobrego tempa. Historia trzyma w napięciu, stopniowo dawkując nam tajemnicę, komedię i akcję. Brak tu zbędnych dłużyzn czy niepotrzebnych scen. Scenografia oddaje klimat lat 50., miłośnicy epoki będą zachwyceni kostiumami i wnętrzami pełnymi splendoru.

  Więcej
 • Co prawda nikt tu nie urządza nam gatunkowej rewolucji, lecz całość stanowi ćwiczenie z domysłów, która stopiła moje serce. Jeśli widziałeś jeden, widziałeś je wszystkie - mówi ktoś z ekranu. Gatunkowy rytuał spełniony!

  Więcej
 • Mimo wyraźnie artykułowanych ambicji nie odświeża ona konwencji i stanowi wyłacznie hołd dla klasyki gatunku. Kto więc lubi detektywistyczne historie pani Christie, nie powinien przeoczyć.

  Więcej
 • Zabawne i bezpretensjonalne kino spod znaku whodunit będące odtrutką na całkiem niedawne i nieudane ekranizacje prozy Agathy Christie.

  Więcej
 • Niezły, poprawnie nakręcony film, który w dół ciągnie przyjęta konwencja, przeciętny scenariusz oraz zbyt nachalnie wprowadzane wątki autotematyczne.

  Więcej
 • Niby kryminał bardzo retro, ale zaskakująco wciągający, zabawny i lekko post-modernistyczny. Ktoś powie, że już to widzieliśmy tysiąc razy, więc żadnych niespodzianek nie będzie. Ale czy aby na pewno? Duet George/Chappell mają inne zdanie na ten temat i warto je poznać.

  Więcej
 • Widzowie dobrego kryminału powinni mieć możliwość własnej dedukcji, a w "Patrz jak kręcą" kompletnie tak nie jest. Dobre kryminały, a ten ma takie aspiracje i ciągle bezpośrednio odwołuje się do Agathy Christie, powinny dawać frajdę z drugiego seansu, kiedy znając mordercę wyłapujemy wskazówki, niuanse i tropy. O filmie Toma George'a szybko zapominamy i nie chcemy do niego wracać.

  Więcej
 • Twórcy zmiksowali postacie realne z fikcyjnymi, pobawili się z klasyczną formułą brytyjskiego whodunit, pomrugali do widza okiem. Zadbali o drobne detale, całość zaś okrasili wysmakowanymi, barwnymi kadrami w stylu Wesa Andersona, które najzwyczajniej w świecie cieszą oczy. Może nie stworzyli tak misternej historii jak wspomniani wcześniej konkurenci, ale zabawę gwarantują wyśmienitą.

  Więcej