The Old Guard

2020 Film
5.9 10.0 0.0 6
Negatywnie oceniony przez krytyków
6.0
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Czwórka odwiecznych obrońców ludzkości, których śmierć się nie ima, odkrywa nową nieśmiertelną i mierzy się z przeciwnikiem zainteresowanym ich mocami.

 • 7.1

  To, czy znajdziecie tutaj coś dla siebie i czy seans będzie dla was satysfakcjonujący zależy od już wcześniej nabytej tolerancji na niezbyt skomplikowane "akcyjniaki", bo łatwo skwitować film Giny Prince-Bythewood jako "głupi", ale jeżeli szukacie czysto rozrywkowej i niesztampowej pozycji, wyraźnie czerpiącej ze schematów, ale niepodporządkowanej im w zupełności, najprawdopodobniej podczas napisów końcowych klikniecie na kciuk skierowany do góry.

 • 6.1

  Niech sprawiedliwym wyznacznikiem mojej końcowej oceny będzie pytanie, które finałową sceną nasuwają twórcy, dając nam do zrozumienia, że prawdopodobnie obejrzymy kontynuację przygód nieśmiertelnej grupy najemników. Zatem, czy wcisnę przycisk "play", gdy na Netfliksie pojawi się sequel "The Old Guard"? Tak, choćby tylko dlatego, aby z butelką piwa w ręku obejrzeć, jak wiecznie młoda Charlize Theron biega z siekierą w ręku.

 • 6

  Porządna produkcja Netfliksa, której recenzje są o wiele gorsze niż na to zasługuje. Solidnie nakręcony akcyjniak cierpiący na przypadłość znaną jako: bycie pierwszą częścią z góry zaplanowanej serii.

 • 5.5

  Raczej nie trafi do kanonu najlepszych filmów superbohaterskich. Można przy nim bezboleśnie poprawić sobie nudny wieczór, ale Grega Ruckę i reżyserkę Ginę Prince-Bythewood czeka sporo trudnych rozmów, jeśli chcą zrealizować swój plan na filmową trylogię.

 • 5

  Ostatecznie tym właśnie "The Old Guard" jest - bezmyślnym filmem z wartką akcją, przy którym może nawet miło spędzicie czas, ale oprócz kilku scen mordobicia, nie znajdziecie w nim niczego godnego zapamiętania, a tym bardziej potencjału na kontynuację.

 • ?

  Kiepska adaptacja komiksu i po prostu słaby film, który nie sprawdza się w swoich podstawowych założeniach - nie dostarcza emocji ani rozrywki. W rezultacie to kolejne nudne widowisko Netfliksa, które obiecuje dobrą zabawę, a pozostaje słabo zrealizowanym powielaczem schematów.