The Old Guard

2020 Film
5.9 10.0 0.0 6
Negatywnie oceniony przez krytyków
6.0
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Czwórka odwiecznych obrońców ludzkości, których śmierć się nie ima, odkrywa nową nieśmiertelną i mierzy się z przeciwnikiem zainteresowanym ich mocami.

 • Recenzje krytyków

  • 6

   Porządna produkcja Netfliksa, której recenzje są o wiele gorsze niż na to zasługuje. Solidnie nakręcony akcyjniak cierpiący na przypadłość znaną jako: bycie pierwszą częścią z góry zaplanowanej serii.

  • 7.1

   To, czy znajdziecie tutaj coś dla siebie i czy seans będzie dla was satysfakcjonujący zależy od już wcześniej nabytej tolerancji na niezbyt skomplikowane "akcyjniaki", bo łatwo skwitować film Giny Prince-Bythewood jako "głupi", ale jeżeli szukacie czysto rozrywkowej i niesztampowej pozycji, wyraźnie czerpiącej ze schematów, ale niepodporządkowanej im w zupełności, najprawdopodobniej podczas napisów końcowych klikniecie na kciuk skierowany do góry.

  • 6.1

   Niech sprawiedliwym wyznacznikiem mojej końcowej oceny będzie pytanie, które finałową sceną nasuwają twórcy, dając nam do zrozumienia, że prawdopodobnie obejrzymy kontynuację przygód nieśmiertelnej grupy najemników. Zatem, czy wcisnę przycisk "play", gdy na Netfliksie pojawi się sequel "The Old Guard"? Tak, choćby tylko dlatego, aby z butelką piwa w ręku obejrzeć, jak wiecznie młoda Charlize Theron biega z siekierą w ręku.

  • 5

   Ostatecznie tym właśnie "The Old Guard" jest - bezmyślnym filmem z wartką akcją, przy którym może nawet miło spędzicie czas, ale oprócz kilku scen mordobicia, nie znajdziecie w nim niczego godnego zapamiętania, a tym bardziej potencjału na kontynuację.

  • 5.5

   Raczej nie trafi do kanonu najlepszych filmów superbohaterskich. Można przy nim bezboleśnie poprawić sobie nudny wieczór, ale Grega Ruckę i reżyserkę Ginę Prince-Bythewood czeka sporo trudnych rozmów, jeśli chcą zrealizować swój plan na filmową trylogię.

  • ?

   Kiepska adaptacja komiksu i po prostu słaby film, który nie sprawdza się w swoich podstawowych założeniach - nie dostarcza emocji ani rozrywki. W rezultacie to kolejne nudne widowisko Netfliksa, które obiecuje dobrą zabawę, a pozostaje słabo zrealizowanym powielaczem schematów.

 • Recenzje użytkowników

  • 7

   Z pozornie syntetycznego letniego akcyjniaka wykrzesano relatywnie dojrzałe superhero. Boska Theron.

  • 7.5

   Naprawdę porządny akcyjniak od Netflixa ze świetną Charlize Theron, która robi robotę. Bardzo podobały mi się tutaj retrospekcje i naprawdę chciałbym, żeby było ich więcej. Świetnie zrobione zostały tutaj również sceny akcji. To jak np. pod koniec się ubezpieczają to naprawdę prezentuje się niesamowicie. Przyczepić się z kolei muszę do tego złego tutaj, który po prostu był słabą postacią. Tak samo cały ten wątek ze złą korporacją nie do końca do mnie trafił.

  • 5

   Charlize Theron w filmie godnym Stevene Segala.

  • 4

   (3,5) Widziałem sporo gorszych to i ocena "wysoka" co faktu nie zmienia że film jest mdły, nudny i nijaki, z kiepskim scenariuszem i słabym aktorstwem, jednym słowem ... netflixowy :/ (i jeśli nie okaże się totalną klapą to wszystko wskazuje na to że cdn. ... niestety :/ )

  • 8

   Dobry akcyjniak, sympatyczni bohaterowie, ciekawy setting.
   Chętnie obejrzę kontynuację :)

Najlepsze recenzje użytkowników

 • 4

  (3,5) Widziałem sporo gorszych to i ocena "wysoka" co faktu nie zmienia że film jest mdły, nudny i nijaki, z kiepskim scenariuszem i słabym aktorstwem, jednym słowem ... netflixowy :/ (i jeśli nie okaże się totalną klapą to wszystko wskazuje na to że cdn. ... niestety :/ )