Doktor Sen

2019 Film
6.9 10.0 0.0 41
Pozytywnie oceniony przez krytyków
6.8
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Dorosły Dan Torrance błąkając się po Ameryce spotyka małą dziewczynkę o takich samych zdolnościach jak on i stara się ją uchronić przed kultem Prawdziwy Węzeł.

Najlepsze recenzje użytkowników

 • 8

  Znakomity sequel klasyka po latach, który godnie kończy tę przerażającą opowieść. Pisarsko, operatorsko, napięciowo - horrorowy miód.

 • 8

  To zarówno kolejna udana adaptacja prozy Stephena Kinga od Mike'a Flanagana (który zrobił Grę Geralda), jak i również zaskakująco naprawdę dobra kontynuacja "Lśnienia" Stanleya Kubricka z nieźle napisanym scenariuszem oraz przyzwoitą warstwą aktorską i realizacyjną.

 • 9

  Jedna z najlepszych adaptacji Stephena Kinga od lat,kontynuacjia Lśnienia i opowieść o dalszych losach Dana Torrenca wciąga od pierwszej sceny i nie daje odpocząć do końca a koniec to spektakularny majstersztyk .Doskonałe aktorstwo ,doskonały klimat,ciekawa muzyka i napięcie z elementami grozy.Czytałem książkę przed zobaczeniem filmu i dobrze zrobiłem gdyż nie przepadam za horrorami a ten ma te momenty grozy 9/10

 • 5

  mało zajmujące, a przede wszystkim za długie, chociaż może jak ktoś złapie klimat to się wdroży - ciekawe ujęcia, dobry montaż, świetna scenografia, recenzja: https://www.wodaiogien.com/single-post/2019/11/20/Doktor-Sen-–-Lśnienie-ocena-510

 • 8

  Zamiast odwoływać się co chwilę do Lśnienia i polegać wyłącznie na nim, obiera inny kierunek i dostarcza bardzo dobrze zrealizowany dramat z drobnymi elementami horroru. Nawet jego czas trwania kompletnie mi nie przeszkadzał, bo chłonąłem tą całą świetnie budowaną atmosferę. Na plus jeszcze obsada oraz postacie.