Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.
Bardzo pozytywnie oceniony i uznany przez krytyków
8.6
Bardzo pozytywnie oceniony przez użytkowników

Gdy globalna pandemia niszczy cywilizację, zahartowany w bojach ocalały przejmuje opiekę nad 14-letnią dziewczyną, która może być ostatnią nadzieją ludzkości.

 • Recenzje krytyków

 • Recenzje użytkowników

  • Długo zbierałem się do obejrzenia tego serialu-jakoś temat inwazji mnie nie zaciekawił i ślepo uwierzyłem,że to "kolejny serial o zombie".Jak mocno się myliłem.
   Sezon 1 - 9 - rewelacyjny pod każdym aspektem,ale najbardziej imponuje tu scenariusz który jest błyskotliwy,szalenie dobrze rozpisany.A niektóre odcinki narracyjnie są arcydziełem telewizji.
   Sezon 2 - czekam z niecierpliwością

  • Po finale sezonu z ulgą stwierdzam, że serial utrzymał swój dobry poziom i wiernie przeniósł te wydarzenia, które miał przenieść. Jako fan gry jestem usatysfakcjonowany. Jako adaptacja - coś wybitnego. Jako po prostu serial - jedynie bardzo dobry. Zakończenie, w przeciwieństwie do gry, pozostawia widza trochę z emocjonalnym niczym. Jednak zabrakło budowania głównej relacji poprzez gameplay, który dodawał wrażenia przebycia dłuższej drogi. W serialu odczuwałem, jakby coś umknęło. Odcinki 7 i 3 ❤

  • Zaczyna z przytupem, by potem opowiedzieć historię o zwykłych ludziach w niebezpiecznym świecie, gdzie pierwszeństwo ma instynkt przetrwania. Twórcy świetnie dawkują napięcie i mieszają akcję z chwilami oddechu i miejscem na dialog. Mogło to być dzieło wybitne - nie jest, głównie przez chwilami nierówne tempo i w zasadzie dość przeźroczysty styl wizualny - ale serca na pewno nie brakuje i stoi przede wszystkim wspaniałym duetem aktorskim.

  • Idealne przeniesienie gry na serial, bo nie jest zwyczajną adaptacją 1:1, tylko ulepszeniem tamtej historii. Zaś realizacja była absolutnie wyśmienita.

  • Solidne, ale poza 3 odcinkiem, który rzeczywiście coś dodaje, sensowność powstania takiego serialu jest dla mnie dyskusyjna. W drugiej części pojawiają się ciekawsze konflikty, więc w S02 może być lepiej.

  • Świetnie zrealizowany, poprawie opowiedziany i bardzo ciepły - patrząc na realia postapo. Warto sprawdzić chociażby dla efektów wizualnych i świetnego duetu Pascal/Ramsey.

  • Trochę nierówne tempo i brak ciągłego poczucia zagrożenia, ale a) raz płakałem b) kilka razy śmiałem się c) byłem porządnie przestraszony.