Kolejne nowości w serwisie. Sprawdź
Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.
6.6 10.0 0.0 9
Pozytywnie oceniony przez krytyków
6.7
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

1899 rok. Tajemnicze wydarzenia zmieniają kurs zmierzającego do Nowego Jorku statku imigrantów. Jego zdezorientowani pasażerowie mają do rozwiązania niezwykłą zagadkę.

 • Nowe recenzje krytyków

  • Oby włodarze Netflixa przypadkiem nie pomyśleli, żeby skasować "1899" bo byłaby to wręcz zbrodnia. Czuć, że twórcy mają w planach opowiedzieć nam historię o podobnym stopniu skomplikowania jak w "Dark" i oby dostali taką mozliwość.

   Więcej
  • To istny popis nieskrępowanej wyobraźni, ale przedobrzony. 17 listopada 2022 roku Baran spłodził filmowe dziecko w ośmiu odcinkach, w których, choć tempo nierówne, green screen widać z daleka, to scenografia jest dopieszczona, czołówka bardzo kontrastująca, a nieprzypadkowe, znakomite rockowe utwory zwiększają cliffhanger. Nie ma Wow, ale ostatnią scenę, mimo że kliszową, kupuję w całej okazałości.

   Więcej
  • Niewątpliwie dużym atutem serialu "1899" jest mrok, który towarzyszy nam od pierwszej do ostatniej minuty odcinka. Niby wszyscy pasażerowie uciekają przed problemami w świetlaną przyszłość - do świata, który ma być wolny od smutku i bólu. A jednak twórcy sugerują nam, że mrok nigdy ich nie opuści. Jest to dla mnie intrygujące. Na razie jestem w tę historię zaangażowany. Ciekawi mnie, w jaki sposób Baran bo Odar i Janthe Friese ją poprowadzą.

   Więcej
 • Nowe recenzje użytkowników

  • Ależ to męczące. Skończyłem chyba tylko dlatego, że musiałem, hehe. Postaci to takie wydmuszki, fabuła pomieszanie z poplątaniem. A zresztą ten serial i tak nie istnieje.

  • Dałam mu 7 na zachętę no i się nie dowiem bo Netflix kasuje serial. Nie jest to coś na miarę Dark, ale powolny rozkwit i rozwiązanie zagadki wyszły mu na dobre. Dobrze wyszedł pomysł z różnymi językami.

  • "Dark" skupiał się częściej na intrydze i potrafił równoczesnie wprowadzac ekspozycję postaci w naturalny sposób. Tutaj mam wrażenie, że są to oddzielne wątki, które nie raz burza to co tak naprawdę ciekawi. Ostatecznie całość wydaje się być przeszarżowana. Mimo to oglada się go przyjemnie - klimat i motyw muzyczny robią robotę i ciężko przejść obok tego tytułu obojętnie.