Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Kot w butach: Ostatnie życzenie

2022 Film
7.6 10.0 0.0 15
Bardzo pozytywnie oceniony przez krytyków
Bardzo pozytywnie oceniony i uznany przez użytkowników

Kot w Butach wyrusza w podróż, aby odnaleźć mityczne "ostatnie życzenie", dzięki któremu odzyska swoje dziewięć żyć.

 • Recenzje krytyków

  • Bardzo, ale to bardzo miłe filmowe zaskoczenie. Dostaliśmy niebanalną, momentami mroczną historię o życiu, o jego przemijaniu, stykaniu się z tym, co ostateczne i tym, co tak naprawdę nim się liczy. Animacja swoją werwą i błyskotliwością przypomina najlepsze produkcje DreamWorks.

   Więcej
  • Kawał mądrej, familijnej historii. Co prawda mającej formę planszówki, gdzie należy dotrzeć z punktu A do B, uważając na czyhające pułapki, lecz tak wiarygodnie dekonstruującej obraz nieśmiertelnego herosa i z tak rosnącą, dramaturgiczną stawką, że pozostaje przybić piątkę twórcom.

   Więcej
  • Co takiego wyjątkowego niesie za sobą dość prosta historia, co spowodowało, że stawiam ten film na równi z dwoma pierwszymi "Shrekami"? Przede wszystkim zastosowano charakterystyczne dla "Shreka" odwołania do innych baśni, czyniąc z pozornie nieszkodliwych postaci bardzo niebezpiecznych bohaterów.

   Więcej
  • Powrót do świata Shreka okazał się dużą niespodzianką. Kot w Butach: Ostatnie życzenie to mroczna animacja, nienadająca się dla najmłodszych widzów i przypominająca takie filmy jak Dobry, zły i brzydki czy Logan: Wolverine.

   Więcej
  • Jest szalonym, dynamicznym filmem łotrzykowsko-przygodowym zmieszanym z klimatem spaghetti westernu. I to w świecie baśni, co powinno być absurdalnym miksem. Fantastycznie zrealizowana, pełna akcji, humoru oraz oczopląsu. A jednocześnie potrafi być dojrzałą, miejscami mroczną opowieścią o szukaniu szczęścia, które niekoniecznie musi być tym, czym nam się wydaje. Ogromna niespodzianka na początek roku.

   Więcej
  • Nie jestem wielkim fanem lowelasa z pierwszego Kota w butach. Na szczęście w części drugiej to uroczy awanturnik i zawadiaka, który dopiero uczy się tego, co w życiu najważniejsze. Film ma morał, bawi, śmieszy, wciąga. No i wygląda o wiele lepiej niż większość produkcji z mniejszych wytwórni.

   Więcej
  • To film dla dzieci i fanów Shreka. Trudno mi powiedzieć, czemu ta animacja dostała nominacje do Oscara, a także trudno mi zrozumieć zachwytów nad nią. Jest to Animacja zupełnie przeciętna wizualnie i gorzej niż przeciętna scenariuszowo. Takich oto animacyjek jest rocznie kilkanaście. Nic odkrywczego, nic ciekawego. Kot żyje i z miasta Łodzi pochodzi..

   Więcej
 • Recenzje użytkowników

  • Nie wiem jak to ująć ale widać po tej animacji,że powstała w stylu-no dobra zróbmy kontynuacje i zobaczymy czy to się przyjmie.Widzę to zwłaszcza w warstwie wizualnej,gdzie bliżej mu do spider-mana niż typowo Shrekwersum.Ale w tym wszystkim bardzo się broni.Akcja jest zwarta,ani na chwile nie ucieka, nie nuży-wszystko tu wybrzmiewa tak jak powinno-zwłaszcza pointa.Jednak uważam,że gdzieś straciła ta postać w moich oczach-może to przez to,że ja dorosłem,może przez to,że oczekiwałem czegoś innego.

  • Warto było czekać te 11 lat. Jeden z najlepszych sequeli oraz filmów Dreamworksa w historii. Dojrzały, wspaniale wyglądający oraz momentami mocno uderzający.

  • Chyba najlepszy film DreamWorks od czasów Jak wytresować smoka 2. Jest pięknie animowany, zabawny jak cholera, ma naprawdę dobrze zarysowanych antagonistów, rozwija świetnie protagonistę, do tego nie boi się podejmować w naprawdę dobry sposób tematyki śmierci, życia, czy akceptacji rodziny. To KINO!

  • cokolwiek zbyt mroczne, jak na animacje dla młodych widzów, zbyt wiele postaci, słabe dialogi i niskie poczucie humoru, ale ma poważniejsze, lepsze momenty, fajtłapowaty pies też spoko, recenzja: https://www.wodaiogien.com/single-post/kot-w-butach-ostatnie-%C5%BCyczenie-czas-umiera%C4%87-oceny-woda-4-10-ogie%C5%84-6-10-za-pieska

  • Animacja, na której będą się dobrze bawić widzowie w każdym wieku. Szybko prowadzona akcja, ładna kreska, dobrze napisane postacie, podejmowanie zaskakująco poważnych tematów... Uff. Ja chcę jeszcze raz!

  • Kolejny sequel po latach, którego nikt nie chciał i na który nikt nie czekał - a tu proszę, bardzo pozytywne zaskoczenie. Malowniczy styl wizualny czy zręczne wykorzystanie efektu ruchomych kadrów komiksowych rodem z "Into the Spider-Verse" w scenach akcji działają, ale kreatywnym strzałem w dziesiątkę było oparcie historii na motywach śmiertelności oraz doceniania w życiu tego, co mamy. Dodając jeszcze przerażającego Wilka - czy to aby na pewno film dla dzieciaków ?

  • Podoba mi się ten świetny trend w animacji. Dobrą kroczysz drogą Dreamworksie. I ta ostatnia scena! <3