Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Twórca

2023 Film
6.0 10.0 0.0 26
Pozytywnie oceniony przez krytyków
6.6
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Podczas wojny toczącej się pomiędzy ludźmi a siłami sztucznej inteligencji, Joshua, były agent służb specjalnych, którego żona zaginęła w niejasnych okolicznościach, zostaje zrekrutowany do wytropienia i zlikwidowania nieuchwytnego architekta zaawansowanej technologii.

 • Recenzje krytyków

 • Recenzje użytkowników

  • Wizualnie jest to świetna produckja-tam gdzie ma być wymuskany to taki jest,tam gdzie dramaturgii ma dodawać ziarnistość i efekt brudnej kliszy to też jest.Niestety scenariuszowo jest to bardzo nużący film-momentami miałem wrażenie,że nie wiem o co tu chodzi,bo twórcy próbują w bardzo artystyczny wręcz sposób opowiedzieć tę historię,a ten artyzm, czyli np podział na rozdziały jest kompletnie niepotrzebny i wybijający.Pare godzin po seansie nie wiem o czym był ten film.Postaci również miałkie.

  • Twórca to film, który chce być głęboki, ale utyka na scenariuszu. Edwards znowu pokazuje, że potrafi zrobić kino akcji, ale tym razem nieco się zaplątał w swoich ambicjach. Washington daje radę, ale nawet on nie uratuje niektórych dziur w fabule. Efekty? Zajebiste. Emocje? Są, ale mogło być lepiej. 6/10, bo warto dla akcji i efektów, ale nie spodziewajcie się arcydzieła. Zresztą, wszystko szczegółowo opisałem na moim blogu: https://upvod.pl/filmy/tworca/

  • Wizualnie i koncepcyjnie jest bardzo ciekawe, niestety scenariusz nie dowozi.

  • Co z tego, że Edwards lubi Japonię i parę klasyków skoro sam nie umie na bazie tego stworzyć czegoś oryginalnego. Bardzo ładne, ale również prościutkie. A za to aspect ratio 2.76 : 1 to punkt karny u mnie.

  • kolejna amerykańska krucjata w Azji - czy to przypadkiem nie jest antyamerykański film godzący w bohaterskich żołnierzy? bardziej dramat wojenny niż SF, świetna charakteryzacja, utrzymany klimat, scenariusz spoko chociaż za dużo zabijania

  • Arydzieło roku 2023 w dziedzinie SF,cudne efekty i muzyka,są sceny że zapierają dech

  • Cudowny wizualnie! Fabularnie posiłkuje się pomysłami swoich poprzedników (który tytuł sci-fi tego nie robi?), nie zmienia to faktu że "Twórca' angażuje widza i nie pozwala oderwać oczu od ekranu. Trzymam kciuki za ten film, oby zarobił dużo pieniędzy. I chcę dużo więcej właśnie takich tytułów! Mam nadzieję, że na następny film Garetha Edwardsa nie będziemy musieli czekać siedem lat.