Obiecująca. Młoda. Kobieta.

2020 Film Premiera wczoraj
8.6 10.0 0.0 12
Bardzo pozytywnie oceniony przez krytyków
7.8
Bardzo pozytywnie oceniony przez użytkowników

Po tym jak tragiczne wydarzenia przekreśliły przyszłość Cassandry, młoda kobieta szuka zemsty na tych, którzy stają jej na drodze.

 • 7.5

  Ostra, nowoczesna, feministyczna brzytwa na seksizm codzienny. Zemsta na oczach żądnych i przymkniętych. I muzyka!

 • 8

  Doskonale zagrany psychologiczny thriller,Carey może za to Osxara zdobyć,ciekawy scenariusz i bardzo wciągający i troche zaskakujący.

 • 9

  Szokująco zaskakujący. I daje do myślenia.

 • 8

  Dobre aktorstwo i przesłanie, choć scenariusz trochę wieje banałami. Niektóre sceny zapadają w pamięć.

 • 7

  Pomysłowe, satysfakcjonujące zakończenie i świetna rola Carey Mulligan to dodatkowy punkt oceny, bo całość jest dla mnie trochę jednak rozczarowująca. Nie ujmując pomysłowi, który jest ciekawy i ma wiele ważnego do przekazania, to jednak często popada w banały, a motywacja głównej bohaterki przez większość czasu jest zbyt rozmyta, by ją zrozumieć. Ale jako kino rozrywkowe z przekazem, które nie unika czarnego humoru, sprawdza się jak znalazł.

 • 8.5

  Tak nieprzewidywalny film, w podgatunku tak skostniałym, który dodatkowo z dystansem często genialnie przenika w inne rejony, że pozostaje tylko krzyknąć: WOW! Fannell ma nas zwyczajnie w garści przez cały seans, co rusz zaskakuje i zachwyca. To najlepszy superhero movie z kobietą w roli głównej od czasów... no nie wiem... Nerona. Cukierkowa słodycz i granice cringu zmieszane z traumą, smutkiem rzeczywistości i bezdusznością otoczenia – wypaliło! Olśniewająca Mulligan i cudowny soundtrack!.

 • 7

  Kino zemsty pierwszorzędnie przystosowane do epoki, której problemy porusza, mieszając gatunki, przełamując ich schematy, igrając z oczekiwaniami widza. Cudna Mulligan.

 • 8.5

  Przewrotnie dziki,pełen kolorów a zarazem mroczny,przezabawny i dramatyczny.Takich igraszek gatunkowych nie widziałem w kinie od dawna.Scenariuszowo perełka-błyskotliwy i trafiający w ciekawe tony,a przy tym szalenie inteligentny.Nie ma się do czego tutaj czepiać.A najbardziej świeci Carey Mulligan-rola totalna,balansująca na krawędzi komedii i dramatu.A Fennell fantastycznie to wszystko skleił-tam gdzie widz myślał o stereotypowym zagraniu dostawał pstryczka w nos.Kadry,muzyka.Jestem zachwycony

 • 8

  Przede wszystkim świetnie napisany, bo angażuje od początku do końca, nie przedstawia tematu w czarno-biały sposób, a do tego dokłada jeszcze rewelacyjną Mulligan w głównej roli.