Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun

2021 Film
7.3 10.0 0.0 10
Pozytywnie oceniony przez krytyków
6.6
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

The French Dispatch prezentuje zbiór opowiadań z ostatniego numeru amerykańskiego magazynu opublikowanego w fikcyjnym francuskim mieście XX wieku.

Najlepsze recenzje użytkowników

 • 4

  Wizualnie oszałamiająco, ale sama historia mętna i monotonna

 • 4

  12 American Film Festival.Do twórczości Andersona mam ambiwalentny stosunek.Jego filmy którym nie można zarzucić niczego pod względem technicznym-bo autor ma niesamowitą wyobraźnię i każdy najmniejszy szczegół jest pieczołowicie dopracowany(od niesamowitej scenografii po świetną zabawę kolorami,montażem)-są nadal naiwną bajką pełną chaosu którego kompletnie nie kupuje.Fajnie,że aktorsko dużo tutaj się dobrego działo.Niestety ale dla mnie Kurier Francuski to strasznie męczące 108 minut.Dla fanów.

 • 6

  Boję się filmów Andersona za 10 lat. Jego rosnący radykalizm stylu, to już bardziej chaotyczna popisówa formalna. Prawie jak teatr lalek.

 • 7

  Przerost formy nad treścią lub list miłosny dla dziennikarstwa. Dla mnie to drugie. Większość historii mi się spodobała, a technicznie jak zwykle jest świetnie.

 • 7

  To jest list miłosny dla dziennikarstwa, choć niektórym historiom tutaj przedstawionym brakuje trochę dopracowania. Poza tym techniczny majstersztyk.