Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun

2021 Film Premiera 9 dni temu
? 10.0 0.0 2
Oczekuje na przynajmniej 3 oceny krytyków
6.2
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

The French Dispatch prezentuje zbiór opowiadań z ostatniego numeru amerykańskiego magazynu opublikowanego w fikcyjnym francuskim mieście XX wieku.

 • 4

  Wizualnie oszałamiająco, ale sama historia mętna i monotonna

 • 4

  12 American Film Festival.Do twórczości Andersona mam ambiwalentny stosunek.Jego filmy którym nie można zarzucić niczego pod względem technicznym-bo autor ma niesamowitą wyobraźnię i każdy najmniejszy szczegół jest pieczołowicie dopracowany(od niesamowitej scenografii po świetną zabawę kolorami,montażem)-są nadal naiwną bajką pełną chaosu którego kompletnie nie kupuje.Fajnie,że aktorsko dużo tutaj się dobrego działo.Niestety ale dla mnie Kurier Francuski to strasznie męczące 108 minut.Dla fanów.

 • 7

  Przerost formy nad treścią lub list miłosny dla dziennikarstwa. Dla mnie to drugie. Większość historii mi się spodobała, a technicznie jak zwykle jest świetnie.

 • 6

  Zdaje się że tym razem Anderson kładzie po prostu większy nacisk na sam styl aniżeli treść tak że jego nowy film przypomina porozrzucane gazeciarskie skrawki nie łączące się niestety w zbyt intrygującą i spójną całość. I choć nie jest to Anderson w swej szczytowej formie , nadal jest to ten sam Anderson bawiący się formą , zawsze wytworną i pełną smaków. Dla fanów jego twórczości w sam raz.

 • 7

  Chaos, niepokojące zbliżenie do ćwiczenia estetycznego oraz hołd dla profesji wynajdywania i opowiadania ciekawych historii.