Kolejne nowości w serwisie. Sprawdź
Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Gorący temat

2019 Film
6.2 10.0 0.0 34
Pozytywnie oceniony przez krytyków
6.2
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Historia kobiet, które przeciwstawiły się toksycznej atmosferze w słynnej sieci informacyjnej.

 • Najlepsze recenzje użytkowników

  • Zdecydowanie film ten nie zasługuje na miano wybitnego,czy też jednej z lepszych produkcji 2019 roku.Określiłbym go raczej jako niezła interpretacja wydarzeń,które zapoczątkowały dość żarliwe akcje #metoo w Stanach.Ku mojemu zdziwieniu obraz ten ukazał jak bardzo telewizja ma wpływ na aspekty polityczne.Jeden punkt więcej za casting-aktorsko jest to petarda-trzy niezwykle ciekawe główne kobiece rolę,Theron wychyla się z tego towarzystwa.Poza tym niezła reżyseria,ciekawy montaż.Film wart uwagi.

  • Zainscenizowana strona z Wikipedii. Aktorstwo, charakteryzacja - wszystko na swoim miejscu, ale ogląda się to jak przez szybę. Robbie kradnie show.

  • Trochę giną w tym wszystkim bohaterki, a całej aferze można by nadać większy dramatyzm, ale wciąż jest to dobre ugryzienie tego tematu.

  • Relacja z początków #metoo nie jest zbyt ambitna. Być może przypadkowemu widzowi dostarczy jakichś informacji o problematyce związanej z głośnym tematem, ale nie zaangażuje go emocjonalnie w złożoność całej sytuacji. Te trzy wątki nie bardzo się kleją, choć podział na złych i dobrych klaruje się prędko. Szkoda, że oś sporu ma też wymiar polityczny, a film patronat demokratów. Wiele ratują dobre kreacje aktorskie, żwawe tempo akcji, wyróżniana charakteryzacja. Taki film musiał powstać i nie razi.

  • Przydałoby się rozwinąć nieco główne bohaterki, ale ogólnie filmowi udaje się naprawdę dobrze przedstawić widzom ten tytułowy temat.

 • Nowe recenzje krytyków

  • Temat ważny, historia mocna, aktorzy utalentowani. Stąd pytanie do reżysera, dlaczego bomba o takiej sile rażenia nie wybucha.

   Więcej
  • Gorący temat mógł być naprawdę gorącym kinowym przebojem i zdobywcą licznych nagród. Niestety pomimo ważnej i interesującej tematyki, niezłego scenariusza i znakomitej obsady, cały film został położony przez niezbyt udaną reżyserię. Przez to całość wyszła co najwyżej letniawo.

   Więcej
  • Kiedy zaczyna opowiadać historię, schodzi na poziom schematycznego streszczenia. I nie tłumaczy, jakim cudem ktoś taki jak Ailes tak długo utrzymywał się na swoim stanowisku. I dlaczego tak często konserwatyści są zaprzeczeniem swoich ideałów...

   Więcej
  • Jest po prostu złym filmem. Próbował opowiedzieć historię, której nie powinno traktować się pobieżnie, jedynie jako kolejny produkt, którym można zwabić masowego odbiorcę do kina.

   Więcej
  • Trudno mi powiedzieć o czym jest ten film, ale nieźle wciąga. I to nie akcją, ale przeżyciami bohaterek. Zaryzykuję, że to film o życiu wewnętrznym, dopiero potem o mechanizmach mediów, o cenie kariery czy o konflikcie między - teoretycznie - bliskimi ludźmi i sojusznikami.

   Więcej
 • Nowe recenzje użytkowników

  • Scenariusz momentami wydaje się być nieco chaotyczny, do pewnego momentu film sprawia wrażenie jakby twórcy nie wiedzieli, którą ścieżką podążać. Mimo to, ogląda się go przyjemnie, kreacje Margot Robbie i Charlize Theron robią robotę, jednakże bohaterkom przydałoby się więcej ekspozycji. W polityczyczno-seksualnych skandalach główna tematyka zarysowuje się mimo wszystko poprawnie, chociaż prosi się o więcej odwagi. Koniecznie wspomnieć muszę o przewodnim motywie muzycznym, który jest świetny.

  • Jestem fanem Nicole Kidman. Jednakże to Margot Robbie skradła moje serce w tym mało wyrazistym filmie.

  • Film podejmuje tematykę ruchu #meetoo wywołanego skandalem z polityką w tle z 2016 roku. Trudno zmieścić całą historię afery o molestowanie seksualne w amerykańskim show-biznesie w niemal 2-godzinnym seansie, dlatego film może wydawać się niepełny i momentami chaotyczny. Wyszło jednak lepiej niż poprawnie, głównie za sprawą znakomitego aktorstwa.

  • Film porusza naprawdę ciekawy oraz ważny temat i przy okazji jeszcze ma świetną obsadę. Same plusy tak więc można było oczekiwać, że będzie on bardzo dobry. No niestety rzeczywistość okazała się nieco inna. Jak obsada spisała się naprawdę bardzo dobrze w szczególności mam tutaj na myśli Robbie tak samo przedstawienie historii już nieco kuleje.

  • Bezstronne podejście zawsze w cenie. Szkoda, że zwykle tego typu historie są nieprzejrzyste, mimo łamania czwartej ściany i ironii.