Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa

2019 Film
6.3 10.0 0.0 22
Pozytywnie oceniony przez krytyków
6.6
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Historia najniebezpieczniejszego gangstera w Polsce, dla którego władza, bycie ponad stan i pieniądze stanowią priorytet.

Najlepsze recenzje użytkowników

 • 4

  To przyjemny film rozrywkowy, ale scenariusz jest po prostu bardzo słaby. Kawulski ma rękę do reżyserii, ale powinien zacząć lepiej dobierać scenariusze.

 • 5

  Pod względem realizatorskim film wypada znacznie lepiej niż w Underdogu, ale scenariuszowo to po prostu jeden wielki chaos, z masą niepotrzebnych segmentów.

 • 7

  Dowód na to, że nie trzeba być Pasikowskim, żeby robić kompetentne polskie kino gangsterskie z pełnokrwistymi postaciami (poza tymi żeńskimi).

 • 5

  Kawulski zapożycza wszystkie przywary amerykańskiego kina. Chociaż nie wiem czy słowo "zapożycza" jest najbardziej adekwatne. Inaczej więc: Kawulski kopiując amerykańskie kino rozrywkowe (chyba) zapomina, że i Hollywood nie jest doskonałe. Ten film jest zbyt banalny, żeby być zapamiętany inaczej niż tylko chwilowa popkulturowa odtrutka na kino Vegi. Ale jednocześnie sądzę też, że film taki jak ten jest w jakiś sposób potrzebny. Może się mylę, ale Kawulski w końcu wyreżyseruje świetny film.

 • 5

  Gdyby nie narracja i drewniane aktorstwo protagonisty, to nawet to mógłby być bardzo dobry film. Drętwe dialogi, średnia reżyseria. Ale przynajmniej soundtrack to złoto.