Kolejne nowości w serwisie. Sprawdź
Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Jak pokochałam gangstera

2022 Film
5.0 10.0 0.0 7
Negatywnie oceniony przez krytyków
4.6
Negatywnie oceniony przez użytkowników

Tajemnicza kobieta opowiada o wzlocie i upadku Nikodema "Nikosia" Skotarczaka, jednego z największych gangsterów w historii Polski.

 • Recenzje popularnych krytyków

  • Nowy film Kawulskiego ogląda się bardzo przyjemnie, jednak czuć czasami, że opowieść nie jest jednolita, a składa się ze zlepków różnych wydarzeń. Jakbyśmy czytali streszczenie życiorysu Nikodema Skotarczyka.

   Więcej
  • Wyprodukowane to jest nieźle, wygląda i brzmi profesjonalnie, pierwszorzędnych aktorów mamy tu zatrzęsienie - Tomasz Włosok w roli głównej jest świetny, choć show kradnie mu przyjemnie szarżujący Sebastian Fabijański. Wszystko się więc na pierwszy rzut zgadza - poza wątpliwą moralnie romantyzacją postaci odrażającej oraz równie wątpliwą i niezbadaną motywacją, by uraczyć nas tą barokową, lecz monotonną opowieścią o losach gangstera.

   Więcej
  • To film, który chce iść drogą swojego poprzednika, jednak nie tylko powiela błędy "Jak zostałem gangsterem", ale przede wszystkim nie ma takiej mocy i tak wciągającego scenariusza. Zamiast tego otrzymujemy wizualnie ładną ekranizację encyklopedycznego streszczenia życia słynnego polskiego gangusa, który kochał kobiety, pieniądze i szybkie samochody.

   Więcej
  • Mimo iż "Jak pokochałam gangstera" daleko jest do filmu idealnego, produkcję Kawulskiego dzielą lata świetlne od quasi-monopolisty gatunku, jakim na przestrzeni lat stał się w polskim kinie Patryk Vega. Pierwszy z panów wydaje się znacznie lepiej rozumieć zarówno zasady filmowego rzemiosła, jak i oczekiwania widzów, bowiem ci coraz bardziej oddalają się od twórcy "Pitbulla". "Kawul" może i nie rozwinął się znacznie jako twórca, ale pokazał, że wyklarował sobie indywidualny styl.

   Więcej
  • Nie zawsze show biznes idzie w parze z kinem, a właściwie, najczęściej idą one oddzielnie. Choć nie mogę odmówić Kawulskiemu mocy sprawczej, bo nigdy bym się nie spodziewał, że wyreżyseruje dwa filmy z taką obsadą, a to że są one kinematograficznymi fast foodami, to już inna sprawa.

   Więcej
 • Recenzje popularnych użytkowników

 • Nowe recenzje krytyków

 • Nowe recenzje użytkowników

  • Moim zdaniem to bardzo dobry film. Świetna muzyka. Świetna produkcja. Bardzo długa, ale też bardzo ciekawa historia. Mam nadzieję, że więcej polskich filmów będzie na tak dobrym poziomie produkcji i fabuły jak ten. Oglądanie tego filmu było przyjemnością. Włosak i Fabiański odegrali swoje role bardzo naturalnie i przekonująco

  • No w sumie nie jest to Vega, ale to co było najlepsze w poprzednim filmie Kawulskiego, czyli bohaterowie, tutaj są bardzo nudni. Nawet Włosok nie udźwignął. Najlepsze wątki filmu i tak są tylko liźnięte, a Wieniawa i Fabijański to jakiś nieśmieszny żart. Nawet tu konsekwencji nie ma, bo raz ekspozycję wygłasza w narracji z offu Krystyna Janda, a raz Królikowski przebija czwartą ścianę, mówiąc nam o bezużytecznych rzeczach, stopując tempo filmu.

  • Takiej porażki reżyserskiej jeszcze nie widziałem. Nuda, nuda i jeszcze raz nuda. Szkoda bo poprzedni film pana Maćka był dobry..