Jak pokochałam gangstera

2022 Film
5.5 10.0 0.0 6
Negatywnie oceniony przez krytyków
4.3
Negatywnie oceniony przez użytkowników

Tajemnicza kobieta opowiada o wzlocie i upadku Nikodema "Nikosia" Skotarczaka, jednego z największych gangsterów w historii Polski.

 • 3

  Jak Niemiec mówi STÓŁ Z POWYŁAMANYMI NOGAMI? W tym długim, niezbyt interesującym i nieraz nudnym filmie nie poznasz odpowiedzi na to pytanie.

 • 0

  Takiej porażki reżyserskiej jeszcze nie widziałem. Nuda, nuda i jeszcze raz nuda. Szkoda bo poprzedni film pana Maćka był dobry..

 • 5

  oj średni, wziął najgorsze aspekty poprzednika i je zmultiplikował (sorry for my bad polish)

 • 4

  No w sumie nie jest to Vega, ale to co było najlepsze w poprzednim filmie Kawulskiego, czyli bohaterowie, tutaj są bardzo nudni. Nawet Włosok nie udźwignął. Najlepsze wątki filmu i tak są tylko liźnięte, a Wieniawa i Fabijański to jakiś nieśmieszny żart. Nawet tu konsekwencji nie ma, bo raz ekspozycję wygłasza w narracji z offu Krystyna Janda, a raz Królikowski przebija czwartą ścianę, mówiąc nam o bezużytecznych rzeczach, stopując tempo filmu.

 • 5

  Połowe filmu kupiłem za narrację w stylu gangsterskim Ritchiego. Choć kwestie wypowiadane w kamerę momentami wymuszone. Od momentu pierwszego ćpania dostajemy dramat mocno przeciągnięty. Natomiast nie kupuję postaci bądź co bądź groźnego przestępcy z którego zrobiono dobrego wujka.