Ikar. Legenda Mietka Kosza

2019 Film
7.0 10.0 0.0 42
Pozytywnie oceniony przez krytyków
6.3
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Wbrew wszelkim przeciwnościom losu i własnym ograniczeniom Mietek Kosz zostaje wirtuozem fortepianu. Jednak okrzykniętemu geniuszem chłopakowi oszałamiająca kariera nie daje szczęścia.

Najlepsze recenzje użytkowników

 • 6

  Można było się spodziewać, że historia niewidomego geniusza fortepianu jazzowego, Mietka Kosza będzie kolejnym popisem w karierze Dawida Ogrodnika, a Pieprzyca będzie miał możliwość wykorzystać swoje reżyserskie umiejętności w scenach muzycznych.Oba te oczekiwania zostały spełnione z nawiązką. Gorzej jest jednak z tempem filmu i ukazaniem postaci Kosza, po której życiorysie twórcy strasznie skaczą, a też niezbyt dobrze akcentują, jakie momenty w jego karierze, życiu prywatnym były najważniejsze.

 • 3

  Fundamentem porażki filmu o niewidomym pianiście jest scenariusz, który, jak wynika z opowieści reżysera, jest tak naprawdę skróconą wersją jego książki o Koszu. Przeczytałem fragment utrzymany w stylu pierwszoosobowego pamiętnika: zaiste, powieści pisać nie każdy może. W filmie przekłada się to na mnogość splątanych i brzmiących głucho wątków, mrowie pozornie ważnych postaci. http://zdzezemlzej.blogspot.com/2019/10/ikar-legenda-filmu-o-mietku-koszu.html

 • 6

  To koncerto-film. Muzyka wręcz wylewa się uszami widzowi (czy to dobrze?). Świetny aktorsko, słaby scenariuszowo. Obraz i montaż robią robotę, acz zbyt proste to wszystko. Do ucięcia końcówka, do skrócenia retrospekcje, do dodania większe wniknięcie w motywacje bohatera (wydarzenia się dzieją i niewiele z tego wynika). Dla samej muzyki i jej ekranowego wykonania jednak warto.

 • 6

  Nie wznosi się ponad wyżyny wielu porządnych acz nie szczególnie świetnych biografii filmowych. Robi dobrą robotę, ale nie jest to odkrywczy film.