Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Zabicie świętego jelenia

2017 Film
7.4 10.0 0.0 63
Pozytywnie oceniony przez krytyków
Bardzo pozytywnie oceniony i uznany przez użytkowników

Steven zostaje zmuszony do niewyobrażalnego poświęcenia, gdy chłopiec, którego przyjął pod własny dach, radykalnie zmienia swoje zachowanie.

 • Recenzje popularnych krytyków

  • Ludzie u Lanthimosa, którego styl możecie znać już z "Kła" albo "Lobstera" są trochę jak kosmici, którzy przejęli ludzkie ciała i postanowili się wtopić w tłum, nie zdając sobie sprawy, że całą resztę mieszkańców planety spotkał ten sam los.

   Więcej
  • Choć udany, jest przede wszystkim dowodem na to, że Lanthimos do pewnych gatunków się nie zniża, a inne przecenia.

   Więcej
  • Jeśli coś Zabicie... ostatecznie ratuje, to nie małżeńskie łóżkowe ekscesy w wydaniu Farrela i Nicole Kidman, nie ekscentryczna gościnność Alicii Silverstone, nie wszystkie te kubrickowskie jazdy kamery czy wszędobylskie neony "exit", które wysyłają podprogowy sygnał, że wyjścia jednak nie będzie. Najciekawsza jest postać boskiego mściciela, który ani trochę nie przystaje do mitycznego ciężaru swojej powinności.

   Więcej
  • Cienka jest w tym filmie granica pomiędzy banałem a geniuszem. Trudno ocenić, czy "Zabicie świętego jelenia" jest filmem wybitnym. Wprawdzie w trakcie seansu Lanthimos umiejętnie wwierca się w ludzką percepcję, chwyta prezentowaną przemocą za gardło i nie pozwala chociaż na chwilę odetchnąć od dusznego klimatu, niemniej jednak po czasie pozostaje wrażenie bycia oszukanym.

   Więcej
  • Pomysł Greka okazał się strzałem w dziesiątkę nie tylko dzięki swej oryginalności. "Zabicie..." przypomina, że w czasach, gdy popkulturowy optymizm stanowi narzędzie ideologicznej manipulacji, ironiczni demaskatorzy pokroju Lanthimosa są nie do przecenienia.

   Więcej
 • Recenzje popularnych użytkowników

  • Lanthimos znalazł kompromis pomiędzy swoimi abstrakcyjnymi pomysłami scenariuszowymi, a wymaganiami publiczności, która chce oglądać produkcje żywe, ciekawe i wciągające. Nie da się wobec tej fabuły przejść obojętnie, a ogląda się to z wypiekami na twarzy.
   Nie tylko scenariusz jednak świadczy o wybitności tego filmu. Jest on bardzo dobrze zrealizowany. Głównie poprzez zdjęcia i muzykę. Te dwa elementy wskazują na rosnące napięcie i puentują kluczowe sceny. Recenzja: https://goo.gl/SbNyAt

  • Choć jest realizacyjnie i aktorsko świetny, film ma problem z fabułą, która jest zupełnie bez sensu, wiele elementów prowadzi donikąd, bądź nie wynika z tego nic.

  • W Lobsterze wiedziałem co z czego wynika, ale tutaj już nie. Nie widzę sensu w tym. Nie czepiam się pod względem technicznym i aktorskim.

  • Co za kapitalny minimalizm. Działa zarówno na poziomie przypowieści jak i dosłownej historii.

  • Wszystko jest tutaj tak chłodne, tak surowe (w negatywny sposób), że ciężko wczuć się w ten film. Niemiłosiernie irytująca, choć piękna wydmuszka.