Serwis w nowej odsłonie. Największa aktualizacja w historii serwisu. Sprawdź
Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.
 • Nadeszła wiekopomna chwila,zwieńczenie nie tylko nowej trylogii,ale również całej sagi Gwiezdnych Wojen.Nie nazwałbym tego filmu katastrofą czy też kompromitacją,jednak to ile w Nim jest chaosu, zagmatwania i przede wszystkim braku jakiejkolwiek wizji jest to po prostu rozczarowujące.Nie wzbudza w widzu żadnych emocji,trochę taki film widmo-bez życia.Akcja pędzi jak szalona i odbiorca naprawdę gubi się w tym wszystkim-to poszarpane pomysły,bez polotu.Wielki smutek nastał.Żegnaj mierna galaktyko.

 • Prawdopodbnie najsłabsza część nowej trylogii. Abbrams po średnim "Przebudzeniu Mocy" chciał zadowolić wszystkich, wrzucić do jednego kotła wszystko, co tylko się dało a pędząc przez film szybciej niż Sokół Millennium wchodzi w nadświetlną musiało skończyć się tak, jak się skończyło. Brak serducha, brak ekspozycji oraz desperackie łapanie się nostalgii. Wątki zakończyły się całkiem przyzwoicie a w całej trylogii najciekawsi byli Rey i Ben, których wątek dość nieźle został poprowadzony.

 • Niestety, ostatnia część tylko potwierdza, że Disney nie miał kompletnie pomysłu na nową trylogię. Pomysły żywcem skopiowane ze starej trylogii. Brakuje oryginalności, a na koniec pozostawia jedynie efekt WTF. Lucas może i był ograniczony jeśli chodzi o scenariusz, ale za to tworzył piękny świat i efektowne sceny walk. Tego zabrakło.

 • Abrams w Abramsie, rozbuchiwanie do absurdu z niczego, chaotycznie i kontrowersyjnie, ale doceniam kończenie motywów i no tak po prostu zabiło serducho.

 • A pamiętasz tą postać? A pamiętasz ten wątek? A pamiętasz to miejsce? A pamiętasz tą sce... Dość. Jasne że pamiętam, przydałoby się tu więcej czego co trzyma ten film na własnych nogach. Znaczy bawiłem się dobrze, ale czuję jednak lekkie rozczarowanie. I co, to niby TLJ był nielogiczny? TRoS nie dość, że też wiele razy przeczy logice, to do tego jest zbyt bezpieczne i przez to wtórne. Wielki filmowy fanserwis, w którym jednym z najgorszych ogniw jest dopisany na kolanie do skryptu Palpatine.

 • Lepszy od prequeli i Solo, ale gorszy od reszty filmów z tej serii. To mocno nierówna produkcja, która parę rzeczy robi całkiem dobrze (relacja Rey i Kylo Rena, Lando), niektóre - przeciętnie, a inne - okropnie (Palpatine, niektóre elementy fabuły). Na dodatek braki fabularne są tuszowane mocno wymuszonym często fanserwisem. Kiepskie zakończenie zarówno Trylogii Sequeli, jak i również Sagi Skywalkerów.

 • Nie rozumiem obrońców tego filmu. Nie zaliczam się do wielkich fanów tego uniwersum, ale ta produkcja była zupełnie rozczarowująca. Niezwykle mdłe dialogi, patos od samego początku, brak interesującej narracji, mało humoru, naświetlanie dawno przejedzonych wątków, bezsensowna śmierć Lei, dziecinne przemiany bohaterów, słabe umotywowanie ich zachowań. W mojej opinii najgorsza z części. Bronić można aktorstwa, jako tako wartkiej akcji i aspektów technicznych, które przy tym budżecie są oczywiste.

 • Pusty i mdły bałagan. Jak się trochę pogrzebie to uda się znaleźć coś dobrego, ale najpierw trzeba przedrzeć się przez tonę głupot fabularnych. Właśnie pod względem historii jest najsłabiej. Na szczęście reszta jak postacie czy oprawa nie są złe. Szkoda tylko, że ostatecznie to wszystko mnie nie obchodziło, bo Abrams zrobił bardzo bezpieczną produkcję, która próbuje chować się za fanserwisem, żeby nie zbierać batów, ale słabo jej to wychodzi.

 • Kino nienawidzi kompromisów. Niestety ten film, jak i dwa poprzednie, był jednym wielkim kompromisem, który nie wystawił się na śmieszność jak prequele, a jednocześnie nie wniósł nic od siebie. Frazesy wypowiadane co 5 minut tego nie zmieniły, nie zmieniły tego znakomite efekty specjalne i dobra gra aktorska, bo te rzeczy nie zastąpią scenariusza, który w kinie rozrywkowym jest kluczowy. J.J. Abrams nie podołał i nic tego nie zmieni.

 • Film zawodzi pod każdym względem. Akcja rozgrywa się w bardzo szybkim tempie, przez co ogląda się to jak gameplay ze średniej jakości gry komputerowej. Przez większość czasu bohaterowie uganiają się po różnych planetach za MacGuffinami, bez większego ładu i składu. Nowi bohaterowie nie są na tyle wyraziści aby widz mógł się do nich emocjonalnie przywiązać. Do tego tandetnie przedstawiony powrót Imperatora, beznadziejna choreografia pojedynków na miecze świetlne i słabe zakończenie.

 • "Skywalker. Odrodzenie" dobitnie utwierdza w przekonaniu, że fabularnie najnowsza trylogia nie ma racji bytu. Skrypt ostatniej części to chaotyczna historia rodem z fanowskich forów klasy B. Bezsens goni bezsens, należytej ekspozycji brak, motywacji postaci brak, emocji i serca brak. Warto obejrzeć dla spektaklu CGI i wartkiej akcji. Film dostarcza dobrej rozrywki i tylko tyle. Wszystko co ważne powiedziano już w sadze ponad 40 lat temu.

 • Zamiast zrobić konkretny, dobry finał Abrams postanowił odwracać te rzeczy, które wprowadził Johnson w poprzednim filmie. Ten film jest okropnie napisany. Pojawiają się i nowe i stare postacie, które są po nic. Sceny które miały wybrzmieć "epicko" wywoływały na sali kinowej śmiech, co chyba nie było zaplanowane? Dosłownie ŻADEN plot twist nie wywołał u mnie reakcji, a finał, który miał być satysfakcjonujący wydaje się mało znaczący. Nie oglądało się tego najgorzej, ale fabularnie kuleje.

 • Abrams tak bardzo chce się odciąć od filmu Johnsona, że kompletnie nic się tu kupy nie trzyma. Ocena z sentymentu i dla pojedynków mieczami, Kylo i MERIADOKA :D I ładnej scenografii, momentami niczym z LOTRa :D

 • Obieranie ostrego zakrętu, by zaraz z niego zawracać, twisty rodem z "Mody na sukces", brak satysfakcji z zakończenia... No, poza faktem, że to już jest koniec.

 • Cholera, już sam nie wiem. Z jednej strony mnóstwo akcji, genialne efekty i dope ass music, z drugiej strony badziewne zakończenie, wleczenie się fabuły i generalna kiepścizna. Doprawdy, nie wiem, co sądzić o tym filmie.

 • Część Gwiezdnych Wojen która chyba pierwsza mnie zawiodła po seansie, nie odczuwając przy tym emocji. Absurdalne skróty myślowe są tutaj na porządku dziennym, a nijakie zakończenie dokłada gwóźdź do trumny. Większość scen nie ma tutaj racjonalnego wytłumaczenia lub sensu i trzeba o tym zapomnieć i brnąć w fabułę, która wyglądałaby jakby się ciągle gdzieś śpieszyła. Postacie wymieniają między sobą dwa słowa i do widzenia. Jedyne co może uszczęśliwić fana to niektóre smaczki i występy gościnne.

 • Bawiłem się świetnie. Ale co z tego? Spuścizna Johnsona zaprzepaszczona. Teraz w rolach głównych Romeo i Julia. I ich pocałunek śmierci pieczętujący los serii.

 • Abrams upycha tonę wątków tak, że akcja pędzi na złamanie karku i nie daje wybrzmieć żadnej scenie, a emocje gdzieś ulatują. Aż razi ta nieudolnie budowana epickość. Walki ładne, ale to trochę za mało.

 • JCK

  Fajny ale nie wybitny

 • Z dobrych rzeczy: niezłe sceny akcji, kilka ładnych lokacji. Jednak cała reszta skrzeczy. Przeładowany scenariusz jest jednocześnie przewidywalny i prosty jak konstrukcja cepa (zgodnie z przewidywaniami to taki Powrót Jedi, tylko gorszy). Wydarzenia lecą jak rakieta. Jeśli bohaterowie napotkają jakiś problem, to natychmiast znajdują odpowiedzi (a czasami znają je nie wiadomo skąd). Finałowa walka bardzo rozczarowująca. Zdecydowanie gorsza od dwóch poprzednich części.

 • Chciał zadowolić wszystkich - większość rozczarował

 • Można się kłócić jak wyszedł ten film nie zmienia to faktu że to są Gwiezdne wojny wciąż takie które kochamy

 • Film zupełnie przewidywalny i niczym nie zaskakujący, przeciętny fan Gwiezdnych Wojen fabułę przewidzi przed pójściem do kina. Najbardziej raziła mnie zbyt szybka akcja w pierwszej połowie filmu, masa skrótów i zbyt szybki montaż. Mimo że w filmie brakowało spektakularnych bitew efekty specjalne są na bardzo wysokim poziomie. Bezpłciowa rola Daisy Ridley, bardzo dobra Adama Drivera.

 • Nie jest to dobry film, ale jest to dobra bajka! Jestem zadowolony, bawiłem się fajnie, tylko trzeba się przygotować na absurdalny scenariusz.

 • Tyle nielogiczności co jest w tym filmie to można by rozdzielić wszystkie pozostałe części i pewnie jeszcze z 10 innych filmów. Ocena wysoka bo to jednak Star Wars i sentyment robi swoje, pewnie obejrzę jeszcze kiedyś, jednak jest to najsłabsza część i do tego mnóstwo zmarnowanego potencjału.

 • (5.4) "To filmy dla dzieci i młodzieży, fabuła nie musi być logiczna." Hm, czyli uznajemy, że młodzi ludzie to kretyni i niech się cieszą z byle czego. Szkoda.

 • Im więcej o tym myślę, tym zmieniam na gorszą ocenę XD

 • karuzela absurdu xD

 • #TeamKylo od początku do końca. Nie jestem rozczarowana filmem, bo po Abramsie nie spodziewałam się niczego co by mnie zachwyciło. Kilka facepalmów zaliczone.

 • Tak się kończy ta pokochana przez wielu, legendarna, jedna z najważniejszych saga w historii.

  What a way to go...