Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Niepoczytalna

2018 Film
5.8 10.0 0.0 32
Negatywnie oceniony przez krytyków
5.9
Negatywnie oceniony przez użytkowników

Sawyer wyjeżdża z rodzinnego miasteczka, by uciec od traumatycznej przeszłości. Gdy wbrew swej woli zostaje zamknięta w szpitalu psychiatrycznym, musi stawić czoło swemu największemu lękowi.

  • Recenzje krytyków

    • Nie jest zapewne najwybitniejszym filmem w bogatym dorobku reżyserskim Stevena Soderbergha. Ale znajdziemy w niej kilka interesujących zwrotów akcji, filmowi nie można odmówić napięcia, a stosunkowo nieznana Claire Foy jest w głównej roli pierwszorzędna.

      Więcej
    • "Niepoczytalna" powstała przy użyciu iPhone'a. To film-gadżet, film-ciekawostka. Film, który najwyraźniej powstał głównie po to, aby Soderbergh mógł udowodnić sobie i innym, że w swojej pracy potrafi bardzo zręcznie posługiwać się smartfonem.

      Więcej
    • Niczym rasowe kino klasy B, Niepoczytalna najpierw jest narwana i głośna, później snuje drętwe dialogi, finalnie próbuje nadmiernie epatować przemocą. Trzeba jednak przyznać Soderberghowi, że przez pierwszą część filmu udaje mu się stworzyć niejednoznaczną fabułę, trzymającą widza w napięciu i niepewności.

      Więcej
    • Nie wyrasta ponad poziom średniego, przewidywalnego produkcyjniaka, którego seans może się zakończyć co najwyżej pełnym poirytowania wzruszeniem ramion. Jak na oscarowego twórcę - trochę słabo.

      Więcej
    • Mimo pewnych niedoskonałości scenariuszowych to jeden z ciekawszych filmów 2018. Bardzo dobre aktorstwo, interesująca praca kamery i trzymająca w napięciu fabuła. Film to bez wątpienia jeden z najlepszych filmów nakręconych przy pomocy nieprofesjonalnego sprzętu.

      Więcej
    • Podczas oglądania Niepoczytalnej miałam różne odczucia, od irytacji przez niecierpliwość aż po niedowierzanie. Film zainteresował mnie na tyle, bym dotrwała do napisów końcowych bez ziewania i myślenia o czymś zupełnie innym.

      Więcej
    • Kilka iPhone'ów wystarczyło, by powstał wciągający thriller stawiający kilka ważnych pytań i porzucający je później dla sztampowej fabułki, mającej przynajmniej w założeniu przypaść masowemu widzowi do gustu.

      Więcej
  • Recenzje użytkowników

    • Szkoda, że w zbyt wielu momentach gubi napięcie, bo fragmentami to kapitalna gatunkowa robota. Fabularnie spisuje się bez większych zarzutów. Iphone spisuje się w miarę dobrze.

    • Nie jest to film, który znajdzie powszechny poklask, forma może być zniechęcająca, a na upartego można znaleźć sporo dziur w scenariuszu. Ale jak ktoś pogrąży się w klimacie szaleństwa to jak zahipnotyzowany spędzi półtorej godziny w smartfonowych ujęciach psychiatryka.
      Istotne jest również, że pod przykrywką thrillera film porusza istotny, szczególnie we współczesnym społeczeństwie, problem stalkingu. Ale to tak do zastanowienia po wchłonięciu całej fabuły.

    • Można było z tego wyciągnąć o wiele więcej, za dużo tu prostych rozwiązań, klisz, ale końcowa konfrontacja dwójki bohaterów cudowna

    • T: Tandetny b-klasowiec z koszmarnymi dialogami. Jednak Iphone robi swoje, a fabuła odsyła do thrillerów z lat 50/60. Niepewnie, ale polecam.

    • Liczyłem na odrobinę inny klimat lecz dzięki świetnej grze aktorskiej Claire Foy i Juno Temple film pozostaje w pamięci na długo.Soderbergh w dalszym ciągu daje radę!

    • Pierwsza połowa buduje mocno napięcie i powoduje, że jesteśmy ciekawi, co się zaraz wydarzy. Druga - trochę rozczarowuje, ale nie na tyle, by popsuć cały film.