Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.
4.3 10.0 0.0 10
Negatywnie oceniony przez krytyków
3.9
Bardzo negatywnie oceniony przez użytkowników

Berlin. Wiozący do szkoły dzieci bankier odbiera połączenie z nieznanego numeru i dowiaduje się, że siedzi na bombie, która wybuchnie, gdy nie spełni poleceń tajemniczego rozmówcy.

 • Recenzje krytyków

  • Kin nie zwojuje, a jak chcecie obejrzeć film trzymający w napięciu z aktorem za kółkiem, to najlepiej odświeżyć sobie Locke z Tomem Hardym. Na Ultimatum szkoda czasu i pieniędzy.

   Więcej
  • Nawet jeśli "Ultimatum" nie zapada w pamięć - to po prostu kolejny średniobudżetowy film z Liamem Neesonem wymierzającym sprawiedliwość - z pewnością nie zrobi Wam krzywdy.

   Więcej
  • Jedno trzeba przyznać - akcja Ultimatum wciąga od samego początku i trzyma w napięciu do samego końca. Nie ma tu dłużyzn i absurdalnych rozwiązań fabularnych, bohaterzy są wiarygodni i przekonujący, a efekty specjalne trzymają odpowiedni poziom. A co najważniejsze, tylko najbardziej wytrawni zjadacze thrillerów będą w stanie rozgryźć tożsamość głównego złego przed czasem. A to już spore osiągnięcie.

   Więcej
  • Liam Neeson zapowiadał, że przestanie grać w kinie akcji, bo jest już na to za stary. U Antala zagrał, bo nie musiał biegać i kopać, ograniczał się do prowadzenia samochodu.

   Więcej
  • To nie jest poziom takich hitów, jak pierwsza "Uprowadzona" czy "Non-Stop", ale najnowszy film w reżyserii Nimróda Antala nie tylko sprawnie czerpie ze sprawdzonych schematów, ale też nie powiela błędów swoich poprzedniczek. Sztuka dla sztuki, film dla filmu, akcja jako pretekst dla Neesona walczącego o swoją ekranową rodzinę? W sumie raczej tak. Nihil novi, panie Neeson, ale to nic złego - póki panu się chce, to i my będziemy usatysfakcjonowani.

   Więcej
  • Nudny, nijaki film, który niczym się nie wyróżnia na tle setek innych, podobnych produkcji. Nie zrozumcie mnie źle - uwielbiam kino akcji, ale tylko, jeśli jest dobrze nakręcone lub ma ciekawy pomysł na siebie. Tutaj zabrakło i tego, i tego.

   Więcej
  • Film trwa zaledwie 90 minut, a z ekranu i tak wieje nudą. Matt jeździ po mieście bez żadnej mocy sprawczej, od czasu do czasu wciskając pedał gazu, ale to nie podkręca tempa akcji.

   Więcej
 • Recenzje użytkowników

  • Co jakiś czas - a w sumie to praktycznie rok rocznie - pojawia się film próbujący być czymś na wzór Uprowadzonej.Zawsze te wszystkie filmy łączy jedna osoba, a mianowicie Liam Neeson - widać już,że takie role nie są kompletnie dla Niego a łatka która została mu przyszyta jako bohatera filmów akcji jest naprawdę okropna.I okropny jest ten film,ma w sobie gdzieś potencjał ale trochę męczyłem się na seansie.Całość jest poprowadzona dość mało angażująco a finał pozostawia wiele do życzenia.

  • Nawet nie wiem, co napisać, bo w trakcie seansu strasznie chciało mi się spać. A spałem 9 godzin poprzedniej nocy. No nuda totalna.

  • Z tym, że te wszystkie akcyjniaki z Neesonem dalej powstają pogodziłem się. Ale niech chociaż mają koncept, który będzie ciekawszy niż to, że nasz gwiazdor nie może podnieść dupy, bo inaczej eksploduje.

  • "Ultimatum" (2023), reżyserowany przez Nimróda Antala i napisany przez Christophera Salmanpoura, to kryminał, który niestety nie spełnia oczekiwań. Pomimo obiecującej premisy i udziału Liama Neesona w roli głównej, film zawodzi na wielu poziomach. Scenariusz jest przewidywalny, a postacie jednowymiarowe. Choć film próbuje zbudować napięcie poprzez zagrożenie bombą i szantaż, brakuje mu głębi i oryginalności.

  • kameralny thriller samochodowy napędzany rozmowami telefonicznymi, z wyrazistymi bohaterami i wiarygodnym aktorstwem, niestety od pewnego momentu przekracza granicę prawdopodobieństwa, recenzja: https://www.wodaiogien.com/single-post/ultimatum-nie-znany-numer-7-10-za-bomb%C4%99