Kolejne nowości w serwisie. Sprawdź
Szanujemy Twoją prywatność i przetwarzamy dane osobowe zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Razem z naszymi partnerami wykorzystujemy też pliki "cookie".
Zamykając ten komunikat potwierdzasz, że zapoznałeś się z polityką prywatności i akceptujesz jej treść.

Uśmiechnij się

2022 Film
6.6 10.0 0.0 11
Pozytywnie oceniony przez krytyków
6.1
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Po tym, jak dr Rose Carter bierze udział w traumatycznym zdarzeniu z udziałem pacjentki, wokół niej zaczynają dziać się niewytłumaczalne rzeczy.

 • Nowe recenzje krytyków

  • Świetnie wyreżyserowany i poprowadzony horror. Fabuła wciąga od samego początku i jest dla widza niczym najgorszy koszmar. Szkoda tylko, że ten potencjał nie został wykorzystany również przy tworzeniu końcowych scen. Dla mnie wyjaśnienie sprawy okazało się mocno średnie, wręcz rozczarowujące.

   Więcej
  • Wizualnie film sprawia bardzo dobre wrażenie. Z jednej strony prostota i minimalizm z drugiej scenom śmierci, w tym wielkiemu otwarciu z początku filmu nie można odmówić rozmachu. Film jednak straszy nie tyle dobrymi techniczne scenami ile kontekstem, w jakim są one umieszczone.

   Więcej
  • Niemal dwie godziny filmowej opowieści jakie składają się "Uśmiechnij się" to doświadczenie które ciężko nazwać całkowicie nową jakością w kinie grozy - ale solidną dawką zbudowanego na jego dotychczasowych dokonaniach, rozrywkowego napięcia już zdecydowanie tak. Innymi słowy, warto.

   Więcej
  • Nieustannie maltretuje widownie kolejnymi jump scare'ami.

   Więcej
  • Uśmiechnij się trzyma w napięciu i co najmniej w kilku momentach autentycznie straszy. Rozczarowuje nieco sztampowym finałem, a także polskim tytułem, który chyba nie do końca pasuje do tego filmu.

   Więcej
 • Nowe recenzje użytkowników

  • Pomysł wyjściowy jest naprawdę dobry (ukryta metaforyka przypomina trochę tę z "It flollows") i straszy tam gdzie trzeba, ale poprowadzony jednak bardzo generycznie, sprawia wrażenie że gdzieś to już się widziało. Do tego oczywiście nikt głównej bohaterce nie chce pomóc - temat zaburzeń psychicznych uchwycony w bardzo stereotypowy, wręcz szkodliwy sposób.

  • Brakuje większego poczucia zagrożenia, ale jak na debiut reżyserski, film wypada zaskakująco całkiem przyzwoicie.

  • Naprawdę bardzo dobry rzemieślniczy horror. Nie ma tu zbytnio nic odkrywczego, ale wykonanie na bardzo wysokim poziomie. Jak nie lubię jump scare'ów, tak tu po prostu były bardziej pomysłowe i działały jak powinny. Finał mógłby być lepszy, ale już w połowie wiedziałem, że raczej nie ma co liczyć na coś bardziej wyrafinowanego.

  • Początkowo Uśmiechnij się szalenie intryguje-psychologiczne aspekty są tak ciekawe narracyjnie i fabularnie,że czekałem na rozwój całej koncepcji uśmiechu. Niestety druga połowa filmu idzie w dość mocne zaułki paranormalne które wybijają z horroru psychologicznego ocierającego się o arthouse a zaczynają być dziwną hybrydą wielu podgatunków - i raczej jestem na nie jeśli chodzi o taki obrót spraw. Jednak to jest jeden z lepiej nakręconych horrorów i mimo swoich wad trzyma mocno w napięciu.

  • dobry, ale nie zwolenników kotów, tudzież cierpiących na nadwrażliwość słuchową, recenzja: https://www.wodaiogien.com/single-post/u%C5%9Bmiechnij-si%C4%99-samob%C3%B3jstwo-ocena-6-10-za-klimat