? 10.0 0.0 2
Oczekuje na przynajmniej 3 oceny krytyków
6.0
Pozytywnie oceniony przez użytkowników

Ostatnie dni starszej pary, która zmaga się z demencją.

 • Recenzje krytyków

  • Błędem byłoby potraktowanie tego obrazu jak kolejnego filmu Gaspara, spodziewając się krwi, fajerwerków i wszelkiego rodzaju orgii. To powolny zapis rzeczywistości dotkniętej widmem starości, śmierci, samotności, rozpadu i upadku. Osobista opowieść z łatwością dająca się ekstrapolować na całość populacji, naszego świata. Jeden z najbardziej zaskakujących i rozdzierających, bez absolutnie żadnego szantażowania czy wchodzenia na wysokie tony, filmów roku.

  • 6

   Jest przygnębiającym i mocno realistycznym ukazaniem powolnego upadku. Noé w subtelny i dojrzały sposób pokazuje nam drogę bez wyjścia. I chociaż powtarza swoje wnioski, które nie zawsze są dla nas odkrywcze, kreuje bezlitosny obraz życia. Obraz końca, który spotyka dziadków, następnie rodziców, a przy odrobinie szczęścia spotkać może także i nas.

 • Recenzje użytkowników

  • 6

   NH21. Gryzie mi się tu kilka rzeczy. Niby dosadnie i niespiesznie, ale mam wrażenie, że jest to pewien rodzaj ars gratia artis wg Noe. Choć reżyser z czułością i empatią podchodzi do swoich bohaterów i nawet zabieg formalny ma swoje uzasadnienie i płynące z tego korzyści, to wydaje mi się, że zbyt dużo rzeczy próbuje tu Noe upchnąć. Z całą pewnością to mógłby być krótszy film, bo każdą scenę da się odczuć, a nie potrzeba do tego większej liczby sekund. Koniec końców smutne to dzieło.