
Robert, młody milicjant "z zasadami", wpada na trop seryjnego mordercy gejów. W toku śledztwa poznaje Arka. Postanawia wykorzystać go jako informatora, nie zdając sobie sprawy, jak bardzo ta relacja wpłynie nie tylko na jego pracę, ale także życie osobiste.
- Aktorzy: Tomasz Ziętek, Hubert Miłkowski, Adrianna Chlebicka, Tomasz Schuchardt, Marek Kalita i 15 więcej
- Reżyser: Piotr Domalewski
- Scenarzysta: Marcin Ciastoń
- Premiera światowa: 18 sierpnia 2021
- Ostatnia aktywność: 23 września 2024
- Dodany: 12 sierpnia 2021
-
Oceny krytyków
-
Oceny użytkowników
-
Recenzje krytyków
-
Porusza ważny temat i robi to pod przykrywką thrillera kryminalnego. Jednak oprócz kilku ciekawych kreacji aktorskich nie ma zbyt wiele do zaoferowania, a główna intryga jest bardzo łatwa do przewidzenia. Niemniej nową produkcję Domalewskiego ogląda się z zaciekawieniem i przyjemnością. Widać, że twórca wie, jak prowadzić aktorów, i nawet z takiego scenariusza wyciąga, ile się da.
-
Gdyby tylko reżyser docisnął mocniej, włożył więcej romantyzmu, zachęcił aktorów do szarż, moglibyśmy dostać bardzo dobre kino. A tak, nie mogę nawet o nim napisać, że jest odważny. Chciałby być odważny, a mówi tylko o tym, o czym wszyscy i wiemy również, że nikt z tym nic nie zrobi, szczególnie po takich filmowych utworach.
-
Ma swoje momenty, jak chociażby chwile, gdy ekran przejmują dla siebie Tomasz Schuchardt czy brawurowy Tomasz Włosok, ale to niestety za mało, aby nowy polski film Netflix określić spełnionym. To produkcja, w której drzemał ogromny potencjał, ale nie wykorzystano szansy na rozwinięcie najciekawszych wątków.
-
Otrzymaliśmy kino z ambicjami, lecz ostatecznie, niestety, nie w pełni niespełnione.
-
Niemniej to i tak seans obowiązkowy. Ze względów poznawczych, ale również jako cierpki komentarz do naszej obecnej rzeczywistości. Ekranowy PRL jest "strefą wolną od LGBT" też "tylko" nieoficjalnie, homofobia jest rozgrywana politycznie dla doraźnych korzyści, a wśród najbardziej zażartych homofobów u władzy są niewyoutowani geje.
-
Dla takich filmów wymyślono określenie "slowburner". Gorsza sprawa, że w filmie Domalewskiego jest głównie slow, a burn nie nadchodzi nigdy. Fachowo oddany klimat lat 80., choć oszczędny, to zdecydowanie na plus.
-
-
Recenzje użytkowników
-
Hiacynt oprócz dobrze trzymającej i poprowadzonej historii jest również świetnie zrealizowany rzemieślniczo.Posiada w sobie tempo thrillera,jednakże nie szufladkuje całości tylko w jednym gatunku.Ciekawie są zarysowane wątki obyczajowe oraz socjologiczne.Ziętek niesamowicie odgrywa swoją postać a zwłaszcza jego wyzwoleńczy obłęd i zauroczenie.Owszem,można byłoby popracować bardziej nad dźwiękiem bo są momenty gdzie mocno szwankuje ten aspekt.Finał siada ale reasumując jest to dobry i ważny film.
-
NH21. Gdy już myślisz, że dramaty bohaterów cię nie dotkną, to Domalewski znów sprawia, że przeżywasz wszystkie emocje. To już trzeci jego film, w którym dokładnie tak się dzieje. To reżyser nastawiony na dobrą opowieść i zdecydowanie to widać. Rozdźwięk gatunkowy niestety jest dość spory i gryzło mi się przez to kilka ważniejszych motywów w tym filmie. Nie wiem, czy takie lawirowanie pomiędzy gatunkami Domalewski ma opanowane. Być może z powtórkami będzie wyżej.
-
6.527 sierpnia 2021
- 1
- Skomentuj
-
-